Zima stawia przed nami liczne wyzwania. Aby przetrwać chłodne miesiące w dobrym stylu i komforcie, należy się dobrze przygotować i z wyprzedzeniem uzupełnić szafę o niezbędne elementy garderoby. Wszystkim osobom, które wolą sportowy look, radzimy, co powinno znaleźć się w zimowej szafie.

Puchówka – cieplej nie będzie. Praktyczny sposób na przetrwanie zimy

W naszej szerokości geograficznej temperatura powietrza poniżej dziesięciu stopni może utrzymywać się nawet przez siedem miesięcy. Oznacza to, że zaopatrzenie się w ciepłą odzież wierzchnią jest inwestycją wartą poczynienia, biorąc pod uwagę, że przez większą część roku jest raczej zimniej niż cieplej. Zadbanie o stałą temperaturę ciała w zimnych miesiącach powoduje lepsze samopoczucie i ogólny komfort. Uczucie zimna prowadzi do zwiększenia poziomu hormonów stresu.

Rozwiązaniem jest oczywiście zaopatrzenie się w odzież wykonaną z dobrych materiałów: wełny i bawełny, ale również zakup ciepłej kurtki, która posłuży na długie zimowe miesiące. W tym wypadku najlepiej postawić na kurtkę puchową – wypełniona puchem parka okryta materiałem syntetycznym zapewni odpowiednią ochronę ciała przed chłodem. Kurtka puchowa jest świetnym izolatorem. Dobrze osłoni przed mrozem i wiatrem, należy jednak pamiętać, że jej tolerancja na wilgoć jest podstawowa. Zniesie niewielki deszcz, ale nie oberwanie chmury. Jedną z marek znanych z produkcji jakościowych kurtek puchowych jest Canadian Peak. Wybierając kurtkę puchową, warto zwrócić również uwagę na jej fason – długość midi i kaptur z dodatkowym ociepleniem zapewnią specjalną ochronę, szczególnie przed chłodnym wiatrem. Oprócz względów praktycznych warto wspomnieć, że kurtki puchowe niezmiennie królują w kolekcjach modowych sezonów jesień/zima. 

Torby, nerki, plecaki – praktyczne zimowe dodatki

Znasz to uczucie, kiedy sięgnięcie po telefon lub klucze ukryte w kieszeni jednej z warstw odzieży, które masz na sobie, stanowi nie lada wyzwanie? Kiedy temperatury spadają poniżej zera, a wraz z ich spadkiem rośnie liczba okryć, którymi zabezpieczamy się od chłodu, dostęp do noszonych ze sobą rzeczy powinien być szybki i wygodny, zwłaszcza jeśli spędzasz dużą część dnia na zewnątrz, przemieszczając się od punktu A do punktu B. W zależności od tego, czy jesteś uczniem, studentem, osobą pracującą, różnić będzie się ilość rzeczy, które masz przy sobie. W przypadku ich dużej ilości w zimowych warunkach atmosferycznych sprawdzi się plecak, który będzie nieprzemakalny i wodoodporny, zwłaszcza jeśli nosisz ze sobą na co dzień komputer czy inną elektronikę. Jednak nawet gdy mowa o wielokomorowych plecakach z dobrym systemem przechowywania i licznymi kieszeniami, z szybkim dostępem do rzeczy zimą może być różnie. Najlepszym rozwiązaniem – czy z plecakiem, czy bez – jest dodatkowe zaopatrzenie się w nerkę. Drobiazgi w niej umieszczone: klucze, telefon, portfel będą łatwo dostępne. Klasyczną propozycją w sportowym stylu może być nerka Nike. Noszona na biodrze lub przez ramię zapewni wygodne użytkowanie. To uniseksowa propozycja dla wszystkich tych, którzy noszą się na sportowo i cenią sobie codzienny komfort oraz wyluzowany styl.

Obuwie niestandardowe – co zimą zamiast botków

Panowie przywiązani do swojego sportowego stylu i niezobowiązującego sposobu bycia niechętnie sięgną po sztyblety czy sznurowane botki męskie. Niechętnie zrezygnują też z ulubionych sneakersów noszonych wiosną i latem. Są jednak modele butów sportowych, które zapewnią chronę przed mniej korzystnymi warunkami atmosferycznymi, a swoim designem nawiązują bardziej do obuwia outdoorowego niż butów na wiosenny spacer po mieście. Jednym z tego typu modeli sneakersów jest Nike VaporMax Plus. Obuwie bardzo wyraziste w swoim fasonie, nawiązujące nieco do obuwia górskiego. Nike Air VaporMax Plus dzięki nieregularnej platformie cechuje wysokie podbicie – są więc bardziej odporne na zachlapania i przemakanie. Ich specyficzny wygląd gwarantuje, że nie znajdzie się drugich podobnych butów. To oryginalna propozycja na chłodniejsze miesiące, która z pewnością okaże się dobrym kompromisem dla wszystkich tych, którzy sportowy look przedkładają nad elegancję.