Współcześnie bardzo popularna stała się tak zwana odzież spersonalizowana, dzięki czemu każdy ma możliwość zakupienia ubrań jedynych w swoim rodzaju, jakich nie znajdziemy w ofercie żadnego  sklepu. W związku z tym obecnie na rynku działa wiele różnego rodzaju firm, które wykonują nadruk na zamówienie na określonych tkaninach. Taki właśnie nadruk w ostatnim czasie stał się naprawdę bardzo popularny i nie ma się co dziwić, że obecnie coraz więcej osób prywatnych, jak również mnóstwo przedsiębiorstw, decyduje się właśnie na taki specjalistyczny nadruk na rożnych materiałach.

Druk na tkaninach

Obecnie znajdziemy na rynku wiele różnego rodzaju drukarni, które oferują właśnie taki nadruk na zamówienie. W ofertach takich firm znajdziemy zarówno profesjonalną odzież roboczą, wszelkiego rodzaju koszulki z nadrukiem, polary, bluzy, odzież sportową, jak i odzież dla niemowląt. Nie można zapomnieć o tym, że w wielu takich drukarniach znajdziemy odzież naprawdę doskonałej jakości, która została wykonana z wysokiej jakości materiałów, co również jest przecież bardzo ważne, ponieważ odzież dobrej jakości posłuży nam znaczni dłużej.

Wykonywanie nadruku na zamówienie za pomocą techniki haftu komputerowego

Haft to jeden ze sposobów tworzenia aplikacji na odzieży, doceniany ze względu na stylistykę oraz wytrzymałość. Aplikacje haftowane nie spierają się ani nie wycierają w trakcie noszenia odzieży. Są także bardzo wytrzymałe na elementy powietrzne. Elementy haftowane można prać w wysokich temperaturach i prasować, bez zagrożenia zniszczenia ozdabiania. Są także wytrzymałe na odplamianie. Jest możliwość zrobienia haftu także w postacie rozmaitego typu wszywek.

Znakowanie przy pomocy technologii sublimacji

Czy warto zdecydować się na nadruk na zamówienie?Metoda znakowania wykorzystywana tylko na jasnych poliestrowych materiałach. Przeważnie wykorzystywana na koszulkach, czapkach lecz również na poduszkach. Wykorzystanie sublimacji pozwoli przenieść każdy kształt, grafikę, zdjęcie na produkt poliestrowy. Gdyż sublimację można wykorzystać tylko na produktach sztucznych, nadruki full kolor na materiałach bawełnianych robione są szczególnie przy zastosowaniu takich metod jak subliflock, jak i subliflex. Polega to na naniesieniu nadruku na specjalistyczną folię natomiast potem wycięcie oczekiwanego kształtu oraz wgrzanie materiału na odzież. Ze względu na grubość nadruku technologię ową wykorzystujemy do małych, specjalistycznych nadruków. Dzięki zastosowaniu takich specjalistycznych technik, będziemy mogli cieszyć się doskonałej jakości odzieżą.