Chyba każda kobieta posiada w swojej garderobie damskie jeansy. Wiele z nich posiada nawet kilka par. Na rynku dostępne są damskie jeansy w wielu fasonach i krojach. Dzięki temu dopasować można je do wielu stylizacji. Jednak wybór fasonu nie może być przypadkowy. Jeśli jeansy będą odpowiednio dobrane pozwolą na wyeksponowanie atutów sylwetki. W innym przypadku efekt będzie odwroty. Jakie zatem jeansy wybrać?

Jeansy damskie z wysokim stanem

Jeansy z wysokim stanem znów cieszą się ogromną popularnością wśród pań. Ich największą zaletą jest to, iż świetnie potrafią ukryć mankamenty sylwetki, takie jak choćby wystający brzuch. Czarne jeansy damskie z wysokim stanem świetnie komponują się z białą koszulą. To dobry sposób na stworzenie eleganckiej i oryginalnej kreacji. Damskie jeansy z wysokim stanem także świetnie komponują się z typowymi t-shirtami.

Spodnie jeansowe z dziurami

Dużą popularnością cieszą się również spodnie jeansowe z dziurami. I to nie tylko wśród młodzieży. Ten model jeansów najlepiej jednak leży na kobietach o wysokim wzroście. Idealnie pasują do noszenia na co dzień. Pasują do nich typowy t-shirt oraz koszule. Czarne jeansy damskie z dziurami i biały t-shirt to idealne zestawienie. Pamiętać jednak trzeba, aby do jeansów z dziurami dobrać odpowiednie dodatki, na przykład buty sportowe.

Damskie jeansy – jaki model wybrać?Damskie jeansy typu rurki

Rurki to popularne spodnie wśród pań, jednak nie wszystkie panie mogą sobie na nie pozwolić. Jeansy typu rurki to przede wszystkim spodnie przeznaczone dla pań o szczupłej sylwetce. Jeśli posiada się dość szerokie biodra to lepiej jest z tego fasonu zrezygnować. Jeśli chodzi o kolorystykę to najlepiej w tym przypadku sprawdzają się kolory monochromatyczne. Są to białe, szare, niebieskie i czarne jeansy damskie typu rurki. Ogromną zaletą rurek jest fakt, iż jest to fason pasujący do niemal każdej stylizacji. Pasują do luźnych bluzek, klasycznych koszul czy do swetrów.

Damskie jeansy typu dzwony

Trudno znaleźć kobietę, która choć przez moment nie nosiłaby popularnych dzwonów, zwłaszcza jeansowych. Cechuje je to, że równoważą proporcje sylwetki i nie poszerzają bioder. Ciemne dzwony jeansowe bardzo dobrze komponować będą się z białą koszulą. Ważny jest tu także dobór odpowiednich butów. Najlepiej pasować będą buty na wysokim obcasie.
Jak widać, oferta jeansów damskich jest naprawdę szeroka. Dzięki temu żadna z pań nie powinna mieć problemu w wyborze idealnego modelu dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, aby fason jeansów dobrany był do posiadanej sylwetki.