Jeżeli chodzi o męską szafę, można w niej znaleźć wiele interesujących rzeczy. Podobnie jak w szafie kobiecej. Czy obecnie tylko w szafie panów króluje uniwersalna czerń lub granat? Nie. Bardzo ciekawym i modnym motywem jest bordowa marynarka, o której nie mówi się dużo, ale stanowi ona bardzo ciekawy element, pozwalający na stworzenie wielu ciekawych stylizacji. Kolor bordowy to jedna z najmodniejszych propozycji w ostatnich czasach, więc warto jej się dokładnie przyjrzeć.

Modne kolory dla panówBordo vs. inne kolory

Kolor bordowy nie jest często spotykany. Osoby, które lubią się wyróżniać, koniecznie powinny zainwestować w ten odcień, ponieważ jest on na pewno widoczny dla wszystkich osób. Przy czym nie można tego odczytywać w sposób negatywny. Wręcz przeciwnie – odcień bordowy przeznaczony jest dla osób pewnych siebie, które doskonale wiedzą w jakim kierunku chcą podążać w życiu. Do tego koloru pasuje granat. Bordowa marynarka razem z granatowymi elementami garderoby to doskonała propozycja. Warto wspomnieć, że bordowy wygląda bardzo dobrze z różnymi odcieniami granatu. Zdecydowana większość mężczyzn w swojej szafie ma spodnie i koszule w odcieniu granatowym, więc zawsze istnieje opcja, że będzie do czego założyć marynarkę w odcieniu bordowym. Nie można zapomnieć, że do tego koloru wspaniale pasuje także kolor szary i wszelkie jego odcienie. Na samym końcu, chociaż dla wielu osób to fakt oczywisty, należy wymienić kolor czarny, który jest jedną z najbardziej uniwersalnych propozycji. Każdy pań będzie mógł ten odcień dopasować do bordowej marynarki.

Ciekawe stylizacje

Warto to zaznaczyć – bordowa marynarka pasuje nie tylko do ciemnych odcieni. Ktoś może powiedzieć, że dzięki niej stworzymy mroczne stylizacje. Nic bardziej mylnego, ponieważ ten odcień z powodzeniem można także dopasować do jasnych barw. Wliczyć w to można chociażby kolor biały, jak również jasne odcienie niebieskiego. Spodnie w takich kolorach razem z dopasowaną koszulą w podobnych odcieniach z narzuconą na sam wierzch bordową marynarką sprawią, że mężczyzna będzie wyglądał modnie i elegancko. Taka stylizacja jest na tyle ciekawa, że bez problemu będzie można ją założyć do pracy, a nawet na randkę z ukochaną kobietą przy boku. Zamiast eleganckich spodni do bordowej marynarki można dopasować ulubione jeansy w modnym, granatowym kolorze i stworzy się w ten sposób ciekawą, luźną stylizację, która na pewno będzie pasować na wypad z kolegami do baru. Jak więc widać – bordowa marynarka to jedna z najmodniejszych i najlepszych propozycji.