Wada wzroku to powszechny problem wśród wielu mężczyzn i kobiet, a dla niejednej osoby noszenie okularów jest koniecznością. Na szczęście, obecnie na rynku możemy znaleźć modne okulary korekcyjne damskie w wielu kształtach i kolorach. Jeśli wybierzemy produkty wysokiej jakości i odpowiednio dobierzemy je do twarzy i typu urody, staną się nie tylko niezbędnym przedmiotem użytku codziennego, ale także efektownym dodatkiem do stylizacji. Czym się zatem kierować podczas doboru okularów korekcyjnych damskich?

Dopasowanie oprawek do kształtu twarzy

Kluczowe znaczenie podczas wyboru oprawek okularów ma kształt twarzy ich przyszłej posiadaczki. Jeśli umiejętnie dokonamy wyboru, okulary mogą stać się naszym atutem, dodawać nam uroku i odwracać uwagę od mankamentów urody. W wypadku, gdy mamy twarz okrągłą, z zaokrągloną brodą i szerokimi policzkami, powinnyśmy zdecydować się na oprawki o kontrastowym kształcie. Doskonale sprawdzą się okulary prostokątne lub modele z lekko uniesionymi ku górze zewnętrznymi krawędziami. Natomiast kwadratowa twarz z ostrymi rysami nabierze nieco łagodności przy pomocy okularów okrągłych. Szczególnie ważne jest, by oprawki były łagodnie zaokrąglone na dole, a ich górna krawędź pokrywała się z linią brwi. Za pomocą takich okularów korekcyjnych damskich można zmiękczyć rysy i optycznie wydłużyć twarz. Posiadaczki twarzy trójkątnej mogą postawić na okulary z owalnymi bądź okrągłymi oprawkami. Muszą jednak unikać okularów prostokątnych, ponieważ kanciaste krawędzie dodatkowo podkreślą ostre rysy twarzy. Panie z trójkątną twarzą mogą zdecydować się również na okulary korekcyjne damskie z bardzo delikatną obwódką lub bez ramek.

Jak umiejętnie dobrać okulary korekcyjne do swojej twarzy?Jaki kolor oprawek wybrać?

Podczas doboru okularów warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt swojej twarzy, ale również na kolor oczu i włosów, a także odcień karnacji. Blondynki i kobiety z włosami w ciepłym odcieniu brązu lub rudości będą pięknie wyglądały w okularach z oprawkami w kolorze czerwonym, beżowym czy delikatnie zielonym. Takie okulary doskonale będą korespondowały z zielonymi bądź błękitnymi oczami. Jeśli natomiast mamy chłodny typ urody, powinnyśmy wybierać oprawki w czystych, nasyconych barwach, takich jak czerń, szarość, onyks, fiolet czy granat. Te kolory to również doskonała propozycja dla kobiet dojrzałych z siwymi włosami. Gdy interesują nas okulary korekcyjne damskie, które będą pasowały do brunetek i szatynek, najlepiej zdecydujmy się na oprawki w kolorze czerwonym, mahoniowym, niebieskim, różowym lub pomarańczowym.