W pierwszym trymestrze ciąży ciało kobiety nie zmienia się tak gwałtownie, jak w kolejnych miesiącach. Brzuszek zaczyna być widoczny dopiero w 4 miesiącu, choć u niektórych mam następuje to jeszcze później. W drugim trymestrze możemy mieć problem z noszeniem zwykłych ubrań, co wpływa na komfort fizyczny i psychiczny. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup specjalnej odzieży ciążowej.

Ubrania dla kobiet w ciąży mają przemyślaną konstrukcję, np. rozciągliwe rejony brzucha. Dobierając odzież w tym czasie należy zwracać uwagę na to, aby brzuch nie był z żadnej strony uciskany. Odpadają zatem pasy do pończoch, spodnie na guziki, paski, rajstopy wyszczuplające. W sklepach dostępne są specjalne rajstopy, które dopasowują się do rosnącego brzuszka.

Bielizna ciążowa

Wiele kobiet zapomina, że ubrania dla kobiet w ciąży to nie tylko spodnie na gumce, ale cała masa innych elementów garderoby, które powstały właśnie z myślą o przyszłych mamach. Dotyczy to również bielizny. Staniki sprzed ciąży nie zawsze się sprawdzają, ponieważ ciało w ciąży się zmienia, a przede wszystkim staje się bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Staniki ciążowe są delikatniejsze i lepiej podtrzymują biust. Wiele kobiet zachwala sobie modele sportowe, które są jednocześnie łatwe w praniu i nie wymagają tak częstej wymiany rozmiaru. Warto zadbać o swój biust jeszcze przed narodzinami dziecka - dzięki temu będą w dobrej kondycji nawet po zakończeniu laktacji. Żaden krem nie ma takiej mocy jak dobra bielizna.

Sukienki ciążowe

W ciąży warto przekonać się do luźnych sukienek, najlepiej z wysokim stanem. Idealne będą również tuniki. To najlepsze ubrania dla kobiet w ciąży, ponieważ na początkowym etapie możemy podkreślać talię za pomocą paska, a na dalszym etapie nosić sukienkę lub tunikę zupełnie luźno.

Koszule ciążowe

Koszule to jeden z najlepszych wynalazków dla przyszłych mam. Najlepsze są modele nieco szersze, które dadzą się zawiązać nad brzuchem w czasie upałów. Można nosić je zapięte, rozpięte, jako dodatkową warstwę lub samodzielnie. Ważne jednak, aby koszula była wykonana z oddychającego, naturalnego materiału. Ubrania dla kobiet w ciąży muszą być delikatne, a przy tym zapewniać dobrą wentylację.

Pas ciążowy

To jeden z najlepszych wynalazków, jakie można kupić w tym czasie. Zamiast wymieniać całą garderobę na potrzeby kilkumiesięcznego brzuszka, możemy sprawić sobie pas ciążowy, który zakrywa "brakujące elementy", np. niedopinające się spodnie. Pas jest bardzo elastyczny, a jednocześnie nie uciska brzucha i dopasowuje się do potrzeb ciężarnej.

Luźne  T-shirty

Luźne, duże T-shirty znajdziesz w szafie swojego partnera. Na pewno w jego garderobie znajdują się dwa, trzy egzemplarze koszulek, których nie nosi lub są na niego już nieco przyciasne.