Młodzi ludzie chcą być oryginalni i lubią podkreślać strojem przynależność do określonej grupy. Pragną wyróżniać się w tłumie, jednocześnie manifestując swoje upodobania za pomocą ubrań. Bez względu na czasy, zawsze tworzą się pewne trendy w modzie, które odpowiadają na potrzeby młodzieży. Współczesna moda ma do zaoferowania bardzo dużo możliwości. Żyjemy w epoce swobodnego dostępu do surowców i technologii, dzięki której tworzymy różnorodną odzież. Nie ma żadnego problemu z tym, aby oddać swój charakter za pomocą stroju. Moda również lubi co jakiś czas powracać, dlatego wiele ubrań z dawnych lat przeżywa dzisiaj swój renesans.

A jak ubiera się współczesna młodzież?

ThrasherWśród młodych ludzi największą popularnością cieszą się dwa style - tzw. urban style oraz hip hopowy. Powróciła moda z lat 90. i wraz z nią ubrania utrzymane w stylistyce hip hop. Jedną z najbardziej popularnych marek, które projektują takie stroje jest Trasher. Marka nawiązuje do kultowego już pisma o tej samej nazwie, które jest wydawane od niemal czterech dekad. Moda z tego okresu jest bardzo charakterystyczna, a jej wpływy widać w obecnych trendach. Kultura hip hop ma swoje korzenie na Zachodzie i została stworzona przez czarnoskórych mieszkańców amerykańskich miast. Początkowo moda była widoczna tylko u mężczyzn, jednak z czasem również kobiety przejęły stylistykę. Ubrania były wygodne i bardzo funkcjonalne, czego nie można było powiedzieć o strojach punkowych lub stylizowanych na Barbie. Tak oto moda hip hopowa zawładnęła Ameryką i z czasem zawędrowała również w inne rejony świata. Zaczęły powstawać kolejne marki, które musiały zaspokoić rosnący popyt na ubrania w tej stylistyce. Wiele z nich przetrwało próbę czasu, inne musiały ustąpić miejsca młodszym następcom, wśród których znajduje się wspomniana wyżej marka Trasher.

Co jeszcze w modzie?

Drugim popularnym stylem, który możemy zauważyć na ulicy jest urban style. Jest to moda dość świeża, a do stylizacji używane są przede wszystkim luźne, szerokie stroje, które czasami są zapożyczone również z innych linii. W ten trend wpisują się także elementy hip hopu, dlatego w urban style możemy wykorzystać np. odzież marki Trasher.