Wiele kobiet korzysta z bielizny, której zadaniem jest modelowanie sylwetki. To idealny sposób na to, aby ukryć mniejsze bądź większe niedoskonałości. Poza tym tego typu bielizna także świetnie podkreśla atuty sylwetki. Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele bielizny modelującej. Warto zatem znać te rodzaje, ich funkcje oraz to, czym się kierować przy wyborze tego typu bielizny.

Rodzaje bielizny modelującej

Bielizna modelująca może być różna. Na rynku dostępnych jest jej wiele rodzajów. Jednym z najpopularniejszych modeli są figi z wysokim stanem. Popularność tego modelu wynika przede wszystkim z faktu, iż bielizna ta skutecznie zakrywa odstający brzuszek. To jednak nie jedyny rodzaj bielizny modelującej. Sporą popularnością cieszą się również sukienki i body modelujące, figi ściągające, gorset modelujący talię i brzuch oraz krótkie obcisłe spodenki, które bardzo dobrze modelują uda, biodra i brzuch. Wybór jest zatem naprawdę bardzo szeroki.

Bielizna modelująca – jej funkcje i rodzajeFunkcje bielizny modelującej

Bielizna modelująca posiada określone funkcje. Jest to rozwiązanie, które polecić można przede wszystkim tym paniom, które lubią nosić obcisłe ubrania, ale niestety borykają się z nieco odstającym brzuchem. Modelująca bielizna pozwala go skutecznie zasłonić. W takim przypadku najlepszym wyborem będą figi modelujące z podwyższonym stanem. Nie tylko ukryją różne mankamenty, choćby w postaci odstającego brzuszka, ale również idealnie podkreślą talię. Innym dobrym rozwiązaniem mogą być figi ściągające. To dobry wybór zwłaszcza jeśli chce się wymodelować dolną partię brzucha oraz pupę. Największą popularnością cieszą się jednak sukienki i body wyszczuplające. To, co je charakteryzuje to przede wszystkim, że modelują sylwetkę od piersi po pupę. Dzięki temu możliwe jest wymodelowanie całej sylwetki za pomocą tylko jednego modelu bielizny wyszczuplającej. Co ważne, sukienki i body wyszczuplające dostępne są w bardzo wielu rozmiarach. Dlatego jest to rodzaj bielizny, którą dopasować można do niemal każdej sylwetki. Stąd m.in. tak ogromna popularność sukienek i body wyszczuplających wśród pań.

Wybór bielizny modelującej

Wybierając bieliznę modelującą pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Po pierwsze jest to odpowiedni rozmiar. To bardzo ważne. Bielizna modelująca zawsze musi być dobrana we właściwym rozmiarze. Nie może być za mała. Wówczas nie będzie spełniać swojej funkcji, a nawet wręcz przeciwnie. Zbyt ciasna bielizna może wbijać się w skórę i powstawać mogą w ten sposób widoczne wałeczki.