Naturalne oleje roślinne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób, którym zależy na ekologicznej pielęgnacji. Jednym z naturalnych kosmetyków, na który warto zwrócić swoją uwagę, jest bez wątpienia olej z opuncji. Pomimo dość wysokiej ceny charakteryzuje go wiele cennych właściwości. Z tego też względu idealnie nada się do kompleksowej pielęgnacji włosów oraz skóry.

Co wyróżnia olej z opuncji?

Jak już zaznaczono na wstępie, olej z opuncji jest produktem dość drogim. Nie ma się temu co dziwić, gdyż do wyprodukowania litra oleju potrzeba aż 500 kg owoców opuncji. Mimo to warto sięgnąć po ten dobroczynny specyfik. Znajdziemy w nim bowiem spore ilości kwasu linolowego omega-6. Zalicza się go do grona nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego wpływ na naszą skórę jest nieoceniony. Przede wszystkim, ma ona szasnę stać się miękka i przyjemna w dotyku. Będzie także gładka oraz pozbawiona wszelkich nierówności. Wreszcie, dzięki olejowi z opuncji można zyskać jednolity koloryt skóry. Na tym jednak nie koniec zalet tego wyjątkowego specyfiku. Olej ten jest bowiem w stanie przyśpieszyć gojenie się ran. Zapewnia skórze możliwość odbudowy po doznanych podrażnieniach. Idealnie nada się więc do pielęgnacji skóry wysoce wrażliwej i skłonnej do stanów zapalnych, których gojenie się również przyspiesza. Fitosterole zawarte w tym naturalnym produkcie kosmetycznym wzmacniają zaś barierę ochronną skóry, zapobiegając niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych na nią.

Poznaj właściwości oleju z opuncji figowejJak stosować olej z opuncji?

Dobroczynny olej z opuncji znajdziemy przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi produktami kosmetycznymi. Mowa tu zarówno o sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Najczęściej znajdziemy go w buteleczce z pipetą, ułatwiającą aplikację kosmetyku. Jeżeli los naszej planety nie jest nam obojętny, warto rozważyć zakup produktu w szklanej buteleczce. Jak jednak należy stosować olej? Przede wszystkim regularnie. Jedynie systematyczne stosowanie oleju z opuncji figowej sprawi, że ujrzymy w pełni satysfakcjonujące nas oraz trwałe rezultaty. Kosmetyk ten można aplikować bezpośrednio na skórę twarzy oraz całego ciała. Na skórę twarzy warto zaaplikować bardzo cienką warstewkę tego produktu, a następnie nałożyć swój ulubiony krem. Jeżeli chodzi zaś o stosowanie oleju na resztę ciała, warto dodać go do porcji balsamu, który aplikujemy na skórę. Olej ten nada się także do wykonania zabiegu olejowania włosów. W szczególności sprawdzi się on w pielęgnacji włosów o niskiej porowatości.