Najpierw jest zaproszenie na ślub wraz z wyznaczoną data ceremonii oraz miejscem, w którym odbędzie się wesele. Potem pojawia się pytanie – w szczególności u kobiet – o to w co się ubrać. Wybór odpowiedniej sukienki na wesele to mimo wszystko nie taki mały problem, gdyż niejednokrotnie pojawia się wtedy pytanie o to, jaka kreacja będzie na taką okazję najodpowiedniejsza.

Co wypada, a co nie ?

Sukienki na wesele – jakie wybrać?Ślub i wesele jest podniosłą chwilą. Nic więc dziwnego, że także goście chcą na tej uroczystości wyglądać elegancko i prezentować się jak należy. W przypadku panów nie jest to duży problem – klasyczny garnitur, koszula, krawat. Trudno w tym temacie popełnić stylistyczne faux pas. Sprawa nieco się komplikuje, gdy dotyczy kobiet, bo to właśnie tutaj najczęściej pojawia się pytanie o to, co należy założyć. Sukienki na wesele muszą zachować pewien umiar, a także powinny odpowiadać ślubnemu dress code. Najważniejszym jest, aby Panna Młoda swą osobą przyciągała uwagę. Panie muszą więc uważać, aby ich kreacje nie były zbyt ekstrawaganckie lub by swą stylistyka nie przyćmiewały tej najistotniejszej ślubnej sukienki. Jakie sukienki na wesele wybrać?

Jaką sukienkę na wesele wybrać?

Sukienka na wesele powinna być modna, elegancka, odpowiadająca indywidualnym gustom stylistycznym, a przede wszystkim powinna być praktyczna. Nie zaleca się więc ubierania sukienek na wesele, które są zbyt obcisłe i krępujące ruchy, a do tego są za krótkie, gdyż wesele to przed wszystkim zabawa, podczas której każda kobieta ma się czuć dobrze. Po drugie – powinno unikać się białych, czy kremowych sukienek na wesele, gdyż kreacje w tym kolorze zarezerwowane są dla Panny Młodej. Kompletnym nietaktem byłoby już zakładanie białej, długiej i falbaniastej sukienki. Najlepiej wybierać sukienki w stonowanych, pastelowych kolorach, do lub za kolana albo w asymetrycznej formie. Za idealna sukienkę na wesele uważa się taką, która jest zarazem skromna, elegancka i ukazująca klasyczny look oraz szyk. Warto także dobierać sukienkę pod względem swoich atutów. Schemat jest podobny, jak przy wyborze codziennych kreacji. Świetnie sprawdzają się proste, zwiewne sukienki za kolana, w delikatnych kolorach. Będą one w sam raz na wesele, a przy tym są idealne praktycznie dla każdego typu urody. Długie sukienki na wesele z delikatnych materiałów także ładnie się prezentują, ale często nie sprawdzają się podczas weselnej zabawy. Wybór sukienki na wesele wcale nie jest trudny, wystarczy pamiętać tylko o kilku, elementarnych zasadach i o tym, by w danej kreacji czuć się komfortowo, aby zabawa do białego rana była udana.