Moda męska nie jest tak zróżnicowana, jak damska. To panie zdecydowanie wiodą prym w ilości ubrań i stylizacji. Wszystko dlatego, że to właśnie kobiety przywiązują większą wagę do wyglądu- chcą wyglądać schludnie, a przy tym modnie. Trzeba jednak przyznać, że panowie coraz częściej zaczynają również zauważać dużą rolę wyglądu zewnętrznego i jego znaczenie w codziennym życiu.

modna czapka zimowa

Blogi o modzie - także w zimę

Dużą popularność zdobywają tzw. szafiarki i szafiarze, którzy prowadzą blogi poświęcone modzie (opisują najnowsze trendy, także te awangardowe), stylizacjom (podsuwają pomysły jak uzupełniać kreacje chustami, torebkami, czapkami męskimi, biżuterią itd.), a także kosmetykom (dają drobne wskazówki na temat makijażu i pielęgnacji ciała). Moda na tworzenie osobistych stron poświęconych wyłącznie tej tematyce przywędrowała do nas zza oceanu. Blogi są prowadzone z reguły przez młodych ludzi, ale w branży znajduje się zdecydowanie więcej przedstawicielek płci pięknej. Dlatego też szafiarzom jest zdecydowanie łatwiej się wybić wśród wszystkich twórców.

Zdecydowany trend dla mężczyzn

Największej popularności doczekał się u nas tzw. „ekskluzywny menel”, czyli twórca bloga z modowymi poradami dla mężczyzn. Na blogu prezentuje swoje własne zestawienia ubrań, pokazuje jak w zimne dni nosić czapki zimowe, aby stylizacja nie wyglądała banalnie, pokazuje, że panowie też mogą nosić stylowe torby i ciekawe, kolorowe buty. Zima się jeszcze nie skończyła, na dworze wciąż wieje chłodem, a zatem- czego możemy się dowiedzieć od niego w sprawie najmodniejszych czapek męskich? Okazuje się, że panowie mają w czym przebierać.

Wzorzyste czapki zimowe

Klasyczne czapki męskie o prostym kroju dawno już odeszły do lamusa. Wyjątkiem są modele, które mają ciekawy wzór lub wyróżniają się kolorem. Do stroju codziennego, nieoficjalnego pasują grubsze czapki ozdobione okazałym pomponem. Wśród czapek męskich znajdziemy również bardzo modne w tym sezonie podwójne czapki dziergane z miękkiej i grubej włóczki. Takie narycie głowy zapewnia ciepło i daje możliwość dopasowania kolorystycznego do danej stylizacji.