Kamienie szlachetne i półszlachetne wykorzystywane w produkcji biżuterii są często oceniane dużo lepiej niż tańsze kamienie syntetyczne. Już samo słowo „syntetyczne” odstrasza niektóre osoby, które ogromną uwagę przykładają do jakości kupowanych przedmiotów. Nie jest to jednak sprawiedliwa ocena, ponieważ wytwarzane sztucznie kamienie, charakteryzują się często nietypowym i fantazyjnym wyglądem, niemożliwym do osiągnięcia w naturalny sposób. Poza tym, na ich korzyść przemawia też zdecydowanie cena, która może być dużo niższa w porównaniu do kamieni naturalnych.

Zachwycający piasek pustyni

Intensywnie mieniący się piasek pustyni stanowi świetną podstawę bransoletek oraz korali. Bywa również używany do ozdobienia pierścionków lub kolczyków. Barwa piasku pustyni to złocisty brąz, która przywodzi na myśl pustynne tereny. Biżuteria wykonana z jego pomocą zwraca na siebie uwagę, gdyż kamyczki są naszpikowane mieniącymi się drobinkami. Ze względu na to, będzie ona doskonałym dodatkiem do eleganckich stylizacji. Najlepiej prezentuje się w zestawieniu z ciemnymi kolorami, ale współgra też dobrze z białymi ubraniami. Ważne jest, aby zakładając biżuterię z piaskiem pustyni nie ubierać wielobarwnych zestawów, ponieważ może sprawić to przytłaczające wrażenie.

Noc Kairu

Ten kamień syntetyczny to przepiękne kulki w barwie ciemnego głębokiego granatu, który zostaje przełamany połyskującymi drobinami. Taka postać kamienia przypomina pełnię nocy z rozgwieżdżonym niebem. Noc Kairu może posłużyć do stworzenia właściwie każdego rodzaju biżuterii. Komponuje się świetnie z niezbyt ciemnymi codziennymi zestawami ubrań, chociaż wykonany z granatowych kulek naszyjnik będzie prezentował się oszałamiająco na gołej szyi w towarzystwie długiej wieczorowej sukni w odcieniach granatu lub czerni.

kamienie do biżuteriiSzmaragd Nilu

Szmaragd Nilu to kamienie syntetyczne w kolorze mocnej zieleni, które mają kojarzyć się nieco z naturalnymi szmaragdami. Jednak nie wyglądają one dokładnie w taki sposób jak szmaragdy, a jedynie są pewną wariacją na ich temat. Szmaragd Nilu w przeciwieństwie do występującego w naturze odpowiednika zawiera w sobie mieniące się drobinki. Biżuteria wykonana z tego materiału przepięknie wygląda u kobiet z jasną cerą i rudymi włosami oraz u ciemnych brunetek. Będzie też dobrym uzupełnieniem stylizacji z odcieniami szarości i czerni. Osobom, które preferują połyskujące, ale pozbawione drobin kamienie, ma szansę spodobać się zwykły syntetyczny szmaragd, który dużo bardziej przypomina szmaragd naturalny, gdyż posiada niemalże takie same co on właściwości fizyczne i chemiczne. Kamienie syntetyczne możecie obejrzeć i zamówić na stronie https://koralikikamyki.pl/pol_m_Kamienie-do-bizuterii-6157.html.