Każdy z nas wie, jak ważny jest odpowiedni dobór okularów i noszenie ich w przypadku wady wzroku. Nie noszenie ich, może nam przysporzyć sporo problemów i spowodować iż nasza wada powiększy się. Na pewno używanie ich, ułatwia normalne, codziennie funkcjonowanie. Jednakże warto czasem zainwestować więcej i kupić sobie lepsze okulary, z dobrymi szkłami, które zostaną z nami na lata, a nie takie, które chociaż tanie, będzie trzeba wymienić po kilku miesiącach, lub co gorsza nasze oczy będą nas po nich bolały. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów luksusowych i markowych okularów korekcyjnych lub tych przyciemnianych, które mogą być jednocześnie słonecznymi. Dodatkowo plusem jest szeroka gama kolorów, wzorów oprawek i kształtów szkieł.

Okulary Persol

Mężczyzna w okularach przeciwsłonnecznychNie ulega wątpliwości iż firma Persol jest jedną z najbardziej cenionych marek okularów na rynku. Już od początku istnienia firmy, a mianowicie od lat 20 XIX wieku, firma ta oferuje nam swojej produkcji okulary. Rozpoznawalnym elementem tych okularów, jest strzałka, która jako symbol umieszczona jest po dwóch stronach na oprawkach. Persol oferuje nam wiele rodzajów okularów, począwszy od klasycznych, skończywszy na tych vintage. Każdy znajdzie coś dla siebie jeżeli chodzi o okulary korekcyjne Persol i przeciwsłoneczne.

Gucci

Gucci, włoska marka, którą na pewno zna każdy, ma w swoim asortymencie także okulary. Na rynku istnieje ponad 100 lat, w ciągu których zyskała ogromną renomę i rozpoznawalność. Doceniają ją artyści, celebryci, ale też zwyczajni ludzie zafascynowani marką. Na pewno jest to symbol prestiżu i luksusowego stylu życia. Oferowane okulary to przed wszystkim te na słońce, jednakże korekcyjne też mają tu swoją część kolekcji. Przy zamówieniach online możemy również znaleźć oferty okularów progresywnych marki Gucci. Nie ukrywajmy iż ceny oprawek są dość wysokie, ale często przy zamówieniach otrzymamy nasze szkła gratis.

Dior

Nazwa kojarzy nam się z luksusem, ekskluzywnymi produktami francuskiej marki. Dior istnieje od wielu lat, znany przede wszystkim ze sławnego domu mody, z roku na rok poszerza swoją działalność i wytwarza nowsze propozycje. Dzieje się tak między innymi w przypadku okularów korekcyjnych Dior. Możemy je dostać na stronach internetowych lub w lokalnych sklepach optycznych. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych, kończąc na kilku tysiącach. Jednak miłośników Diora na całym świecie nie brakuje.

Okulary Prada

W przypadku Prady, znowu mamy powrót do Włoch i włoskich projektantów najbardziej rozpoznawalnych nawet pośród wymagających i ceniących nonszalancję klientów. Okulary Prada na pewno pokazują nowoczesny styl, design, dają poczucie luksusu, oryginalności oraz niesamowitej dbałości o nawet najmniejszy detal. Na rynku dostępne jest wiele ciekawych i oryginalnych wzorów. Ta klasyka pasuje bezapelacyjnie do każdego stylu i nastroju.

Versace

Jest to niejako hybryda łącząca przystępną cenę jak na tak luksusowy produkt, z najwyższą jakością, przy tym pozwalając nam się poczuć jako klasa wyższa, bardziej luksusowo i oryginalnie. Okulary zostały zaprojektowane tak, aby ich odbiorcami byli przede wszystkim ludzie młodzi, energiczni, nie bojący się wyzwań i świadomi czego chcą w życiu. Wszystkie z dostępnych rozwiązań cechuje niezwykła geometryczność, doskonałe kształty i linie. Takie okulary będą prezentować się bardzo dobrze na każdym typie i kształcie twarzy.

Giorgio Armani

Jako jednej z włoskich projektantów, który osiągnął bardzo wiele i wykreował jedną z najsłynniejszych marek na świecie. Nie mogło zabraknąć też okularów, także tych korekcyjnych, w celu zadowolenia najbardziej wymagającej klienteli. Kolekcja obejmuje zarówno modele damskie, męskie, a tak duży wybór okularów, na pewno będzie ułatwiał nam dokonanie decyzji przy kupowaniu oprawek.

Okulary Michael Kors

Marka znana przez każdego. Stworzona została przez amerykańskiego projektanta, który ze swoimi projektami pojechał do stolicy Francji i tam podbił rynek. Jego produkty sprzedawane są tylko w sklepach z ekskluzywnymi ubraniami, dodatkami. Z czasem jednak odbiorcami jego projektów zostały klasy średnie. Jak na produkt luksusowy, cena jest dość przystępna, prawie o połowę niższa w porównaniu z największymi ikonami mody i włoskimi, znanymi projektantami. Michael Kors oferuje okulary damskie jak i męskie, a ich szyk i klasa na pewno będą czymś co wpasuje się w każdą osobowość.

Ray-Ban

Legendarna marka, która od początku swojej działalności zajmowała się tylko okularami. Ray- Ban zaczynał od produkcji okularów przeciwsłonecznych tzw. pilotek, jednak z czasem zaczęto produkować także okulary korekcyjne. Wygląd okularów jest czymś, co podoba się każdemu, poprzez swoje wyrafinowanie i klasykę. Również dobór materiałów z jakich wykonane są okulary, pozwala na długie ich użytkowanie, trwałość i niezawodność. Dostępne są również w wersjach ze szkłami progresywnymi. Są to jedne z najczęściej wybieranych okularów zarówno przeciwsłonecznych jak i korekcyjnych. Jakość z pewnością adekwatna jest do ceny, gdyż są one najbardziej przystępne cenowo z powyższych.