Każda z pór roku rządzi się swoimi prawami. Jedną z podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas wyboru swojego stroju codziennego, jest jego dopasowanie do pogody. Zdrowie jest najważniejsze tak wiec zimą należy postawić na cieplejsze garnitury, a nie te wiosenne. Świat mody odpowiada na potrzeby konsumentów, dlatego specjalnie na okres zimowy stworzył produkt, który fantastycznie dopełnia zimowy look. Mowa tutaj o krawatach wełnianych, którego tekstura doskonale podkreśla zimowy nastrój panujący na ulicy.

Do czego je nosić?

Krawaty wełniane są fantastyczną propozycją dla panów, którzy stawiają na elegancję na co dzień. Gruba wełna nie tylko doskonale pasuje w zestawieniu z garniturem ale również z koszulą. Stanowi on dodatkowe ocieplenie dla ciała, a przy tym wygląda nienagannie. Ten rodzaj ubioru przywodzi na myśl Brytyjczyków, którzy znani są ze swojego wyczucia smaku.

Angielki styl na angielską pogodę

Jak wszyscy dobrze wiedzą Anglia słynie ze swojej deszczowej pogody. Zazwyczaj temperatury nie przekraczają tam 20 kilku stopni w najcieplejsze dni w trakcie lata. Jesienią i zimą natomiast uczucie chłodu potęgowane jest jeszcze bardziej. To właśnie na wyspach został stworzony pierwszy krawat wełniany w kratkę. Jest on ikoną stylu i szyku, z całą pewnością dodaje pewności siebie każdemu noszącemu go mężczyźnie. Od kilku sezonów najmodniejszy wzór to właśnie jasno beżowa krata z delikatnymi ciemnymi wstawkami, które stanowią element przełamujący jednolitość.

Na jakie okazje?

Krawat wełniany można nosić praktycznie codziennie. Pomimo, że może być on uznawany za element elegancki, nie jest wielkim wykroczeniem przyjść do pracy właśnie w takim stroju. Większość nauczycieli akademickich stawia na krawaty wełniane już z początkiem listopada, kiedy pierwszy raz temperatura spada do zera. Na uczelni doskonale sprawdza się ciemny granat z pojedynczymi jaśniejszymi nitkami, które rozświetlają cały strój.

Prezent pod choinkę

Jeśli kiedykolwiek zdarzy się sytuacja, że wszystkie pomysły na świąteczny prezent gdzieś uleciały, krawat wełniany jest zawsze doskonałym rozwiązaniem problemu, a osoba bliska na pewno będzie zadowolona. Pomimo swojej grubości sposób jego wiązania jest niezmienny, tak więc jeśli osoba wie, jak odpowiednio zawiązać krawat, prezent nie będzie problematyczny.