Wybór wygodnej i ładnej garderoby na chłodniejsze dni to ważne zadanie dla każdego z nas. W przypadku osób puszystych jest ono nieco trudniejsze, gdyż nie każdy producent odzieży posiada w swojej ofercie największe rozmiary. Czym należy się kierować, gdy kompletujemy poszczególne elementy stroju?

Okrycia wierzchnie na zimę - na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Kurtki zimowe dla puszystych

Trudno wyobrazić sobie, że ktokolwiek z nas mógłby przetrwać ujemne temperatury i intensywne opady śniegu bez ciepłej kurtki, czapki, szalika i rękawiczek. To naturalne, że osoby puszyste poszukują modnego wzornictwa i najwyższego komfortu użytkowania. W przypadku dodatków takich jak czapka i szalik powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostały one wykonane oraz kolorystyczne dopasowanie do reszty stroju. Jeśli chodzi o kurtki zimowe dla puszystych, bardzo chętnie kupowane są funkcjonalne modele wyposażone w kaptur i kieszenie. Pierwszy z tych elementów pozwala ochronić głowę przed deszczem, wiatrem i śniegiem natomiast w kieszeniach możemy ogrzać ręce podczas mrozów. Jeżeli nosimy rozmiar XXL lub większy, powinniśmy dobierać fasony, które są idealnie wyważone, tzn. ani nadmiernie nie opinają ciała, ani nie są zbyt luźne. Kurtki zimowe dla puszystych z reguły charakteryzują się lekkością, której towarzyszy odpowiednia ochrona przed zimnem. Nie może być tutaj mowy o krępujących ruchy fasonach czy tkaninach słabej jakości.

Stylowy wygląd bez względu na rozmiar

W okresie jesienno-zimowym najczęściej wybieramy ubrania, które są wygodne. Nie oznacza to jednak, że design pozostaje bez znaczenia. Sytuacja przedstawia się identycznie w kwestii kurtek zimowych dla puszystych. Komfort jest istotny, ale zarówno kolor, jak i krój powinny spełniać nasze oczekiwania. W końcu dobrze dopasowane ubrania zdecydowanie poprawiają nam humor i dodają pewności siebie. Najbardziej praktyczne osoby wybierają kurtki zimowe dla puszystych w ciemnych kolorach, nie brakuje jednak miłośników bardziej nasyconych barw. Miękkie futerko przypięte do kaptura od wielu sezonów nie wychodzi z mody, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jedni z nas preferują sportowe, niezobowiązujące modele, podczas gdy inni chcą prezentować się elegancko. Na szczęście asortyment dedykowany osobom puszystym z roku na rok jest coraz większy i z łatwością można znaleźć idealne okrycie wierzchnie. Dotyczy to zwłaszcza sklepów internetowych, w których niemal każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, jaki rozmiar ubrania nosi.