Zima to czas, na który z wytęsknieniem czeka większość naszych dzieci. I nic w tym dziwnego. Zjeżdżanie na sankach, lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki to prawdziwe zimowe szaleństwo, które porywa nie tylko najmłodszych, ale często także ich rodziców. Aby jednak zabawy na śniegu były bezpieczne dla zdrowia naszych pociech, niezbędne jest właściwe ubranie, które ochroni ciało przed utratą ciepła i zapewni jednocześnie komfort poruszania się. Niezbędnym elementem dziecięcej zimowej garderoby są śniegowce. Na co zwrócić szczególną uwagę i jak wybrać śniegowce dla dzieci, które zadowolą zarówno rodziców, jak i maluchy?śniegowce dla dzieci

Ciepło przede wszystkim

Stopy to bardzo wrażliwa cześć ciała, nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych. Dlatego, aby uniknąć przeziębienia, powinniśmy wybierać obuwie, które przede wszystkim zapewni ciepło. Dla delikatnej skóry dziecka idealne mogą okazać się śniegowce ocieplane naturalną wełną. Właściwości tego materiału znane są już od dawna. Wełna bowiem jest nie tylko jednym z najcieplejszych naturalnych materiałów, ale ma także właściwości antybakteryjne. Jeśli zdecydujemy się na zakup obuwia ocieplonego materiałem syntetycznym, również sprawdźmy dokładnie jego jakość. Warstwa termoizolacyjna musi być wykonana starannie dostatecznie i być gruba, by ogrzać stopę dziecka.

Obuwie odporne na wodęśniegowce dla dzieci

Nie zapominajmy także o tym, że idealne śniegowce dla dzieci powinny być także odporne na wodę. O ile w wyjątkowo mroźne dni śnieg jest suchy, o tyle w cieplejsze, łatwo topi się i obuwie narażone jest na przemoczenie. Dlatego właśnie powinniśmy wybierać dla naszych pociech obuwie posiadające dobrej jakości warstwę nieprzemakalną. Dobrze sprawdzą się w tej roli takie materiały, jak na przykład PCV.

Podeszwa jest równie ważna

Podeszwa jest tą częścią buta, na którą wyjątkowo rzadko zwracamy uwagę. W przypadku butów zimowych dla maluchów jest ona jednak wyjątkowo warta uwagi. Wbrew pozorom, to właśnie grunt zabiera stopom najwięcej ciepła. Zadbajmy więc o to, by podeszwy śniegowców wykonane były z najwyższej jakości materiału izolującego. Dobrze w warunkach zimowych sprawdza się na przykład termoplastyczny kauczuk, który nie tylko ochroni przed zimnem gruntu, ale także nie będzie pękał na mrozie i będzie odporny na ślizganie.

Wreszcie przy doborze śniegowców dla naszych dzieci nie zapominajmy o zasadach, które dotyczą także innego obuwia. Buty na zimę powinny być nieznacznie większe od rozmiaru stopy naszej pociechy, by swobodnie można było założyć grubszą skarpetkę. Jeśli mamy małe dzieci powinniśmy też zadbać o łatwość wkładania. Przede wszystkim jednak nauczmy się analizować pogodę za oknem i tym samym przewidywać, na jakie niespodzianki narażone są stopy naszych dzieci. A gdy już opanujemy tę sztukę, warto poszukać odpowiedniego obuwia - np. w sklepie http://www.mivo.pl/pol_m_Dzieci_Rodzaj-obuwia_Śniegowce-486.html które zawsze ma bogatą ofertę, także dla najmłodszych!