Wychodząc na zakupy, do znajomych lub planując dłuższy spacer z dzieckiem, zwykle musisz zabrać ze sobą całą masę różnorodnych przedmiotów – pieluszki, chusteczki nawilżone, kosmetyki dziecięce i własne, butelkę z piciem, jakieś zabawki, własne dokumenty, telefon, portfel i wiele innych przedmiotów, które wydaj Ci się zwyczajnie niezbędne. By zabrać ze sobą te wszystkie rzeczy, potrzebujesz do tego odpowiedniej torby. Możesz skorzystać z torby dołączonej do głębokiego wózka, kupić dedykowaną torbę dla mamy – przykładem mogą być torby Skip Hop lub sięgnąć po obszerną torebkę typu klasycznego – rozwiązanie mniej wygodne dla mamy z małym dzieckiem.

Czym powinna wyróżniać się torba dla mamy?

dzieci w wózkuPodstawowym i najważniejszym parametrem takiej torby jest jej wielkość. Duży rozmiar torby jest gwarantem tego, że w jej wnętrzu znajdzie się miejsce dla wszystkich przedmiotów, których może potrzebować mama z dzieckiem. Kolejną cechą dobrej torby dla mamy będzie duża liczba przegródek, zewnętrznych i wewnętrznych kieszonek, w których można schować określone kategorie przedmiotów, na przykład dokumenty, portfel, telefon, klucze, kosmetyki czy chusteczki. Co ważne, dobra torba powinna mieć stosunkowo sztywną konstrukcję i być wykonana z trwałego, łatwego do utrzymania w czystości materiału. Wspomniane wcześniej torby Skip Hop, a także wiele toreb już dołączonych do wózków dziecięcych, wykonanych jest z materiałów nieprzepuszczających wilgoci. Ważnym elementem dobrej torby jest także możliwość regulacji długości paska – uszu. Obecność takiej regulacji wpływa na późniejszą wygodę użytkowania torby, również jako osobnej torby – niepodpiętej do wózka. Oczywiście wygodna torba dla mamy nie powinna być zbyt ciężka. Niska waga własna to znak rozpoznawczy markowych toreb Skip Hop oraz dobrej jakości toreb dołączonych do firmowych wózków dziecięcych.

Wygląd, funkcjonalność czy cena?

Szukając pakownej torby, która przyda się podczas każdego wyjścia z dzieckiem, zwykle zwracamy uwagę na trzy podstawowe elementy: na wygląd torby, na wygodę jej obsługi, czyli na jej funkcjonalność oraz na cenę. Niestety tanie torby ze względu na kiepską jakość wykonania bardzo szybko tracą na estetyce wyglądu. Najczęściej są również mniej wygodne w codziennym użytkowaniu i jeśli chcemy cieszyć się dużą wygodą oferowaną przez tego typu produkty, najczęściej decydujemy się na zakup ich markowej wersji. Torby Skip Hop mogą być przykładem udanego połączenia przystępnej ceny torby z dobrą jakością jej wykonania i oferowaną przez nią, wysoką funkcjonalnością użytkową.