Ciężko sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez biustonoszy, które w Europie znane są przynajmniej od kilku wieków - nie tylko pomagają kobietom w codziennych czynnościach podtrzymując biust, ale również odpowiednio kształtują go pod względem wizualnym. Co powinniśmy wiedzieć o biustonoszach?

biustonoszeRozmiar
Podstawową rzeczą w każdym biustonoszu jest jego rozmiar określany przez dwa parametry - obwód biustonosza (liczba) oraz rozmiar miseczki (litera). Tylko poprawnie dobrane biustonosze będą rzeczywiście spełniały swoją funkcję. Warto pamiętać, że źle dobrany stanik to przeważnie dolegliwości związane z bólami piersi oraz kręgosłupa. Zadbajmy zatem o ich poprawne dopasowanie i przed każdym zakupem nowego biustonosza nie kierujmy się już rozmiarami posiadanych, ale sprawdźmy, czy aby inny rozmiar nie będzie dla nas lepszy!

Do czego?
Chociaż ciężko dzisiaj spotkać kobietę nie używającą biustonosza, to warto zaznaczyć, że na rynku istnieje ich wiele rodzajów mających swoje specjalne zastosowania - zupełnie inaczej zbudowany jest biustonosz sportowy, a inaczej biustonosz typu push up. Każdy z nich ma swoje zastosowanie i najlepiej sprawdzi się tylko w nim! Pamiętajmy o tym udając się do sklepu z bielizną.