Dla wielu kobiet sukienki są podstawą szafy – zarówno te na specjalne wyjścia, jak i sukienki na co dzień. Sukienki doskonałe zarówno do pracy, jak i na zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi. Obecnie rynek odzieżowy oferuje nam wiele różnych modeli, które jednak nie każdemu przypadną do gustu oraz nie na każdej kobiecie będą wyglądały równie atrakcyjnie – trzeba je bowiem umieć wybrać.

Niektóre modele przy konkretnej sylwetce są wręcz niewskazane, podczas gdy inne pasują tylko na konkretne okoliczności i też nie sprawdzą się zawsze. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób sukienki na co dzień dobierać stosownie do okazji, na które chcemy je założyć, pogody, ale również i własnej sylwetki. Te aspekty bowiem mają ogromny wpływ na to, czy stworzymy modne i wygodne stylizacje.

sukienki na co dzieńWłaściwy materiał

Podstawową sprawą jest odpowiedni materiał – nie zawsze bowiem sukienki na co dzień faktycznie je przypominają, zwłaszcza gdy kobieta wzrokiem podąża przede wszystkim w kierunku tafty czy podobnych materiałów. Z tego powodu istotne jest, aby dobrać właściwie materiał do naszych potrzeb. Klasyczna dzianina jest najwygodniejsza, dobrze dopasowuje się do ciała i wygląda świetnie we wszystkich sukienkach o dość przylegającym kroju. Z kolei sztywne materiały garniturowe będą lepsze w przypadku sukienek na spotkania w pracy czy dla kobiet, które potrzebują oficjalnego stroju na co dzień, z powodu panującego w pracy dress code’u. Dresowe sukienki na co dzień sprawdzą się doskonale na wypady ze znajomymi czy do pracy, jeśli nie mamy tam sztywnych norm co do ubioru. Lekkie, zwiewne materiały, a także len czy bawełna będą z kolei idealne na przyjemne spędzenie dnia w gronie rodziny, czy przyjaciół, np. na pikniku albo zakupach.

Krój dla sylwetki

Rzeczą, o której bardzo często się zapomina, jest dobranie odpowiedniego kroju sukienki na co dzień do sylwetki danej kobiety. Bardzo często panie decydują się na krój, który przede wszystkim dobrze wygląda na wieszaku, a niekoniecznie tak samo korzystnie na ich ciele. Z tego powodu dobrze jest poznać zalety i wady swojej sylwetki, aby móc skutecznie dopasować sukienkę do figury. Wszystkie obcisłe modele polecane są przede wszystkim paniom, u których nie uwidocznią niekorzystnych fałdek na ciele. Modele krótkie sprawdzą się u pań o szczupłych nogach albo w zestawieniu z wyszczuplającymi optycznie szpilkami. Sukienki o zaznaczonej talii będą doskonałe w przypadku, gdy kobieta ma sylwetkę klepsydry – w takim przypadku ładnie podkreślą talię i typowo kobiece kształty.