Płaszcze pojawiły się w Anglii, przed II wojną światową. To właśnie Brytyjczyk odpowiada za pionierski i najbardziej znany projekt płaszcza w historii. Mowa o Thomasie Burberry, którego nazwiskiem sygnowana jest jedna z najsłynniejszych marek modowych na świecie. Dzisiaj prawie każda z Pań posiada w swojej szafie płaszcz, a nierzadko nawet kilka sztuk. Na przestrzeni lat płaszcze stały się uniwersalnym okryciem wierzchnim.          Nie trzeba jednak mieć w szafie wielu sztuk aby prezentować się świetnie w różnych okolicznościach. Zarówno pogodowych, jak i towarzyskich. Kluczem jest nakrycie o klasycznym kroju i odpowiednie dodatki. I tych małych szczegółach, czyniących nasze płaszcze wyjątkowymi, będzie dzisiaj mowa.

Apaszka

Obecnie coraz częściej zastępowane są szalami i różnego rodzaju chustami, ale należy zastanowić się czy słusznie. Pięknie dobrana potrafi przykuć uwagę, wyróżnić właścicielkę i podkreśli krój okrycia. Ten dodatek od lat kojarzy się z luksusem i dobry smakiem a przy obecnej różnorodności dostępnego asortymentu każda z pań może znaleźć odpowiednią dla siebie. Cenowo i wizualnie.

Torebka 

Jest jedynym z najbardziej oczywistych atrybutów kobiety. Jest nierozerwalnie związana z okryciem wierzchnim. Tutaj mnogość dostępnych wzorów i kolorów daje niesamowite pole do popisu. Do sportowego płaszcza zawsze dobrze będzie się nosiła nawet typowo sportowa torba, do eleganckiego prochowca zawsze dobrze prezentuje sie klasyka.

Broszka 

Nie jest to dodatek, który wszystkim paniom przychodzi na myśl. A odpowiednio przypięta, genialnie podkreśla charakter stylizacji. Szczególnie dobrze wygląda do eleganckich klasycznych płaszczy, w jednolitych kolorach. Możemy też wybrać taką, która swoim kształtem i kolorem przykuwa wzrok, taki dodatek idealnie sprawdzi przy okazji imprez i spotkań towarzyskich.

Nakrycie głowy 

Ten element nie dość, że stylowy to jeszcze praktyczny. W czasie największych chłodów staje się niezbędny, dlaczego więc nie miałybyśmy poświęcić mu odrobinę uwagi. Czapka nie musi być wielka i bezkształta a kapelusz nie musi być staroświecki i patetyczny. Każde nakrycie głowy można dobrać w taki sposób aby podkreślić naturalne atuty twarzy i kolor włosów. Ilość materiałów z jakich można je wykonać otwiera przed nami nieograniczone możliwości co do formy i wielkości. Jak widać jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wykorzystajmy fakt, że w Polsce przez 4 miesiące panuje jesienno-zimowa auta i bawmy się kolorami, deseniami i fasonami!