Niewiele elementów w męskiej garderobie jest bardziej praktycznych i potrzebnych niż torba robocza - "robocza" dlatego, że przecież wszelakiego rodzaju torby oraz teczki nie są ozdobami (a przynajmniej większość mężczyzn przyzna się do tego raczej niechętnie). Wszyscy potrzebujemy codziennie przenosić z miejsca na miejsce nasze dokumenty, papiery do pracy, drugie śniadanie, zapasową czapkę, parasol czy jakieś inne drobiazgi, które przy nawet najlepszych chęciach nie pomieszczą się w kieszeniach. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że torba jest jak pomocny kumpel, którego zawsze warto mieć pod ręką.

Jeśli chodzi o dobranie stylu torby do codziennego użytku, to wybór jest naprawdę szeroki - od toreb na ramię, przez takie sportowe aż po torby na kółkach. Do tego dochodzą plecaki w najróżniejszych formach oraz teczki skórzane męskie. Teczki są funkcjonalne, stylowe, nadają noszącemu mocno biznesowy look i są niezwykle praktyczne. Dlatego nieco dziwi fakt, że nie są one wśród mjężczyzn najpopularniejsze. Trend ten jednak powoli się odmienia i coraz częściej na ulicach mozna zobaczyć takie cudeńka: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Teczki_Teczki-skorzane-meskie-210.html

Przyklejone do rąk wziętych biznesmenów twarde, kanciaste teczki nadawały im poważnego, ale również nieco sztywnego wyglądu. Nic zatem dziwnego, że zaczęły ustępować miejsca mniej oficjalnym, ale za to wygodniejszym torbom i plecakom - na co zresztą pozwoliło pewne rozluźnienie w temacie tak zwanego "dress code", czyli etykiety odzienia w pracy.

Idzie nowe

Teczki skórzane męskie - sklep mojawalizka.plJednak tak jak to było wspomniane wcześniej, teraz trend ten ulega zmianie i teczki skórzane męskie wracają do łask. Powody takiego stanu rzeczy są z grubsza dwa. Pierwszy to fakt, że moda biznesowa "lubi" poruszać się po linii sinusoidy, wahając się od sztywnych i poważnych wizerunków (które symbolizują pracowitosć oraz profesjonalizm) do wizerunków luźnych i sportowych (które z kolei symbolizują energię oraz elastyczność). Drugi powód jest taki, że w temacie projektowania teczek uczyniono znaczne postępy oraz opracowano nowoczesne materiały, takie jak miękkie skóry i wodoodporne płótno. Pozwoliło to na produkcję teczek, które nie są sztywne i nieporęczne, a jednocześnie dobrze chronią swoją zawartość.

Historia teczki

Początki tej wyrafinowanej formy przenoszenia dokumentów sięgają XIV wieku, kiedy wczesne wersje teczek wykonane z tkaniny służyły do ​​transportu pieniędzy i kosztowności. Ale dopiero w latach 20. XIX wieku, gdy paryski producent Godillot wyprodukował pokrowiec na dywan z żelazną ramą, teczka nabrała swojego tradycyjnego kształtu.