Letnie miesiące to czas, kiedy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Część osób nazywa motocyklistów "dawcami narządów", twierdząc, że nie zdają oni sobie sprawy z zagrożeń. To nie jest prawda.

Motocykliści doskonale zdają sobie sprawę, że ich bezpieczeństwo w znaczącym stopniu zależy od stroju, jaki mają na sobie, a jego częścią są rękawice motocyklowe. Rękawice motocyklowe to kluczowa kwestia, jeżeli chodzi o ochronę przed kontuzjami dłoni, które są wyjątkowo narażone na urazy. Dlatego też muszą być wykonane z odpowiednio dobranych materiałów. Przede wszystkim rękawice motocyklowe muszą być wzmocnione w miejscach szczególnie podatnych na urazy, jak na przykład złączenie kości śródręcza. Najczęściej rękawice motocyklowe są wykonane ze skóry - bydlęcej lub koziej najczęściej. Zdecydowanie rzadziej zdarzają się rękawice motocyklowe wykonane ze skóry dzikich zwierząt. Wysoko cenione wśród motocyklistów są skóry focze. Oczywiście, istnieją różne rodzaje rękawic. Przede wszystkim rozróżniamy rękawice motocyklowe letnie i zimowe, które różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjami, jakie spełniają. Kluczową kwestią, jeżeli chodzi o rękawice motocyklowe, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru.

Rozmiar musi być dobrze dopasowany do dłoni, ponieważ jazda w za małych bądź za dużych rękawicach jest bardzo niekomfortowa. Porządne rękawice motocyklowe to podstawowa kwestia, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo motocyklisty, dlatego warto w nie zainwestować.