Wymyślanie kolejnego prezentu dla siostry, dziewczyny, mamy, czy przyjaciółki potrafi być uciążliwe. A okazji ku temu w ciągu roku nie brakuje- urodziny lub imieniny, święta, czy większe wydarzenia rodzinne.

Każda dziewczyna ma nieco inny gust, a o gustach się nie dyskutuje. Najlepiej zatem celować w prezenty dość neutralne (chyba, że jesteśmy przyjaciółkami, które wiedzą o sobie wszystko i doskonale orientują się we wzajemnych upodobaniach). Prezent dla dziewczyny nie musi być drogi, aby został doceniony. Jakie upominki można śmiało kupować „w ciemno”? Konkretne przykłady znajdziecie na http://www.niecenzuralne.pl/prezent-dla-dziewczyny-cat-5.html

Vouchery

W naszym kraju raczej niechętnie wręcza się gotówkę. Przyjęło się, że sami powinniśmy wykazać się inwencją i poświęcić swój czas na szukanie upominku. Jeśli jednak nie chcemy decydować za kogoś w sprawie wyboru, najlepszym prezentem dla dziewczyny będzie voucher na zakupy w sklepie (np. w drogerii, sklepie z gadżetami, upominkami itp.).

Mydełka

Współczesne mydlarnie to prawdziwa kopalnia pomysłów na prezent dla dziewczyny. Mydełka, olejki, musy, kremy- wybór jest ogromny. Wszystkie z nich są z reguły tworzone w małych manufakturach. Ich receptury są kompletnie inne od tych, które znajdziemy w sieciowych kosmetykach. Nie dość, że są pachnące i wysokiej jakości, to jeszcze starannie wykonane, barwne i pięknie zapakowane. Choć cena jednego mydełka kilkukrotnie przekracza cenę zwykłego „jelenia”, to jednak zdecydowanie warto kupić taki upominek. W okolicach świąt mydlarnie organizują gotowe zestawy, które są świetnym prezentem dla dziewczyny, a także dorosłej kobiety.

Świece

Dziewczyny z reguły lubią przyjemny blask małego płomienia. Podobnie jak mydełka, najładniejsze świece również pochodzą z niewielkich manufaktur. Ręcznie wykonane produkty są przede wszystkim ładne, mają zaskakujące kształty i pięknie pachną.

Olejki zapachowe

Ciekawym prezentem dla dziewczyny jest zestaw olejków zapachowych do kąpieli. Warto wybrać kilka różnych produktów, które wykazują odmienne działanie (relaksacyjne, pobudzające, odprężające antybakteryjne, wzmacniające itp.). Dzięki temu każda pani będzie miała wybór i sama zdecyduje o tym, którego z nich chce akurat użyć. Wiele olejków można kupić w formie gotowych zestawów.

Kubek

Pomysł na upominek stary jak świat, ale co tu dużo mówić- jeden z najbardziej uniwersalnych. Kubek powinien mieć jakiś zaskakujący nadruk, zabawną sentencję, funkcję mrożenia lub podtrzymywania wysokiej temperatury. Ciekawe są egzemplarze, w których nadruk pojawia się dopiero po zalaniu kubka gorącą cieczą- niespodzianka jest wtedy podwójna.