Jeśli jesteś jedną z tych osób, które do tej pory podkład nakładały palcami, to ten tekst jest właśnie dla ciebie. Jeśli wydaje ci się, że akcesoria do makijażu służące do nakładania podkładu są zbędnym dodatkiem, to jesteś w błędzie. Ale czym właściwie nakłądać podkład - gąbką, a może pędzlem do podkładu?

Baza na cały dzień

Podkład jest kluczowym kosmetykiem dla całego make upu - to baza, na którą nakładamy całą resztę. Jeśli więc baza będzie nieodpowiednia - marnej jakości, o złej tonacji, nieumiejętnie naniesiona - to nie mamy co liczyć na spektakularną resztę. Dlatego kwestia nakładania podkładu jest tak ważna, kiedy zastanawiamy się jak polepszyć nasz makijaż. Nawet najdroższy podkład źle nałożony nie będzie wyglądał dobrze. Dlatego tak ważny jest dobór akcesoriów, którymi będziemy do rozprowadzać po całej twarzy, szyi, dekolcie i na uszach.

Palce, gąbka czy pędzel do podkładu?

Blada kobieta blondynka leżąca z białymi kwiatami wokół twarzyFunkcjonują trzy podstawowe sposoby nakładania podkładu - niektórzy wybierają gąbki, niektórzy wolą pędzel do podkładu, a jeszcze inni nie korzystają z żadnych akcesoriów i rozprowadzają podkład palcami. Ten ostatni sposób może wydawać się najprostszy i najtańszy, ale czy jest tak w rzeczywistości? Bo choć nie wydamy pieniędzy na dodatkowe akcesorium, to w ten sposób zużywamy o wiele więcej podkładu niż za pomocą pędzla. Co przekłada się na częstsze kupowanie kosmetyku, a co za tym idzie - wzrost kosztów. Nie jest to bardzo odczuwalne, gdy korzystamy z taniego podkładu, ale jeśli kupujemy nieco droższy kosmetyk, to wtedy może zaboleć nas portfel. Co więcej palcami nie uda nam się rozprowadzić podkładu w tak równomierny sposób jak za pomocą pędzla do podkładu, nie sięgniemy do takich miejsc jak kąciki oczu czy uszy - a przecież nikt nie maluje jedynie twarzy, bo grozi to efektem maski.

Pomiędzy tą podstawową metodą pędzlem jest jeszcze gąbka. Kształt jajeczka i odpowiedni materiał, z którego jest wykonana pozwala na równomierne rozprowadzenie kosmetyku i zaoszczędzenie samego podkładu. Z drugiej jednak strony materiał, z którego wykonane są tańsze odpowiedniki Beauty Blendera nie jest tak oszczędny jak dość drogi oryginał. Gąbkę także trudno się czyści. I jest sam pędzel do podkładu - metoda, która daje fantastyczny efekt krycia, naturalny wygląd i dużą oszczędność kosmetyku. Na rynku dostępne są różne kształty, jak chociażby tak zwany “koci języczek”, duo fibre z dwóch rodzajów włosia czy flat top, ale także pędzle z różnych materiałów - tym najlepszym jest oczywiście naturalne włosie. Pamiętać należy o regularnym czyszczeniu pędzli do podkładu - zapewni nam to ich długowieczność i wysoki poziom nakładania i rozprowadzania kosmetyku.