Nadchodząca jesień będzie dobrym sezon dla wszystkich miłośników stylu militarnego. W kolekcjach projektantów pojawiają się ubrania nawiązujące właśnie do strojów wojskowych. Niektóre z nich całkowicie naśladują pewne elementy garderoby, np. mundury, czy kurtki wojskowe. W tym sezonie będzie aktualne powiedzenie „za mundurem panny sznurem". Ale nie tylko panowie będą modni w wojskowych ubraniach. Sezon będzie należał także do tych kobiet, które nie boją się nosić tego typu stylizacji. Każdy wybieg zamieni się na chwilę w koszary, gdzie elementy wojskowe będą widoczne nie tylko w ubraniach, ale również dodatkach, np. torebkach, butach, szerokich pasach etc. Na topie będą dobrze odszyte koszule, spodnie taktyczne i buty oficerki.

Kobieta w mundurze

Uniformy kojarzą się raczej z męskością, natomiast kobiecość bardziej ze zwiewnymi tkaninami. Czy można jednak połączyć męską szorstkość mundurów z kobiecą delikatnością? Projektanci udowadniają, że jest to absolutnie możliwe. Wystarczy wprowadzić odpowiednie kroje i materiały, które pasują do kobiecej urody i kształtów. Styliści zadbali o to, aby każda z pań znalazła tu coś dla siebie. Inspiracji można szukać wszędzie-warto też odwiedzić sklep militarny, w którym możemy dostać ciekawe akcesoria uzupełniające outfit.

spodnie taktyczneStyl militarny-czy jest dla wszystkich

Pamiętajmy, że zakładając tak specyficzne ubrania, na pewno będziemy zwracać na siebie uwagę. Styl ten jest zatem polecany osobom zdecydowanym, niezależnym, pewnym siebie oraz kobietom, które lubią być w centrum zainteresowania i intrygować. W kolekcjach dominują specyficzne kolory, które znajdziemy w wojskowym świecie, przede wszystkim zieleń i brąz. Rozpiętość tonacji jest tu szeroka, zwłaszcza w przypadku barwy zielonej-od butelkowej, przez oliwkową i zgniłą, aż po kolor określany jako khaki. Nie wszystkie typy urody dobrze wyglądają w takim zestawieniu, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy kolory ziemi są dla nas. Nie wszystkie elementy będą również korzystne dla naszej sylwetki, np. szerokie kurtki, czy spodnie taktyczne dodają wizualnie kilogramów.

Jakie fasony będą modne

Stroje wojskowe są przede wszystkim funkcjonalne. Wiele z tych praktycznych rozwiązań trafiło również na wybiegi, np. kieszonki w kurtkach, do których można pochować wszystkie niezbędne drobiazgi. Bardzo modne będą charakterystyczne kurtki i płaszcze dwurzędowe. Na topie będą koszule z grubszego materiału z mankietami, a także spodnie taktyczne z bocznymi kieszeniami. Dla kobiet dedykowane są również długie koszule zastępujące klasyczne tuniki. Można w nich podkreślić talię za pomocą wojskowego paska. Całość uzupełnią wojskowe buty oficerki oraz swetry o grubym splocie.