Bez dwóch zdań pasek do spodni stanowi element nieodłączony w zasadzie każdej stylizacji. Obojętnie czy zakładamy ubranie casualowe czy też bardziej eleganckie, pasek sprawdzi się idealnie jako genialny dodatek. Jest to także część garderoby, która pełni bardzo funkcjonalną rolę. Pasek nie tylko odpowiada za podtrzymywanie spodni, ale także nadaje im strukturę odpowiednią. Jak zatem dopasować pasek do spodni?

Paski eleganckie czy też raczej sportowe?

Pasek to w zasadzie uniwersalna część naszej garderoby. W przypadku mniej formalnej odzieży możemy postawić na paski zamszowe, plecione, metalowe czy też materiałowe. Paski plecione na przykład idealni się komponują do spodni chinosy. Do garnituru z kolei lepiej postawić na rzemień skórzany oraz dopasować go bezpośrednio koloru naszego obuwia. Pamiętać musimy, że paski eleganckie nie mogą być szersze od trzech palców naszej ręki.

Właściwy rozmiar paska

Bardzo ważną kwestią jest także długość samego paska. Modele najpopularniejsza mają między 7, a 9 dziurek. Odstępy pomiędzy nimi nie przekraczają 2,5 centymetra. Przy zakupie paska musimy zwrócić uwagę na samą rozmiarówkę. Nie możemy przecież pozwolić sobie na to, aby pasek przez nas kupiony stał się bezużyteczny całkowicie. Paski zawsze dopasowuje się do obwodu własnego pasa. Szerokość pasa dopasowana powinna być do samej wielkości tasiemki na naszych spodniach. Musimy zatem przed zakupem znać swoje szczegółowe wymiary. Niezbędne jest to szczególnie gdy decydujemy się na zakup w sklepie internetowych. W sieci znajdziemy wiele przekładowych tablicy rozmiarów pasków zarówno dla kobiet jak i także dla mężczyzn.

Zapięcie paska

Uwagę musimy zwrócić tak na to jak nasz pasek się zamyka. Klamra najczęściej jest w kolorze srebra matowego. Można wybrać taki model z cypelkiem czy też z automatycznym zaciskiem. W zasadzie zależne to jest od nas samych. Warto stawiać na paski markowe, które na pewno są o wiele bardziej wytrzymałe. Dużą popularnością obecnie cieszy się pasek Guess. Pasek ten nie jest co prawda tanim gadżetem, ale naprawdę będzie nam służył bardzo, bardzo długo. A gdzie możemy kupić pasek Guess? Na pewno w Polsce znajdziemy go zarówno w sklepach stacjonarnych jak i także w sieci. Decydując się na zakup przez Internet musimy wiedzieć, że musimy być ostrożni, aby nie natrafić przypadkiem na produkty podrobione, których naprawdę nie opłaca się kupować. Lepiej mieć jedną oryginalną rzecz, a niżeli kilka byle jakich, a na dodatek podrobionych.