Ładna torebka, która pasuje do stylizacji, współgra z butami i do tego jest praktyczna to jeden z ulubionych kobiecych gadżetów.

Model torebki powinien współgrać ze strojem, ale przede wszystkim z określoną okazją. Łączenie tego elementu wyłącznie z butami jest dzisiaj passe. Teraz liczy się wiele innych czynników, które wpływają na wybór. Warto mieć w garderobie kilka modeli i dobierać je w zależności od okoliczności i nastroju. W szafie musi zatem znaleźć się zarówno elegancka kopertówka, jak i uniwersalna listonoszka.

Nieśmiertelna klasyka w szafie

kobieta z torebką damskąKlasyczne modele torebek nadają się zarówno do pracy, jak i na spotkania towarzyskie. Możesz nosić je na co dzień, a także w czasie bardziej formalnych okoliczności. Zazwyczaj są pojemne i mogą zmieścić wszystko, czego potrzebujemy w danej okazji. Najbardziej uniwersalne są modele o średniej wielkości i w neutralnym kolorze, który możemy dopasować do niemal wszystkiego. Sprawdzą się brązowy, czarny i granatowy. Unikajmy też udziwnień w kształcie - bezpiecznym wyborem są klasyczne trapezy lub prostokąt. Najbardziej trwałe są modele wykonane ze skóry i posiadają wewnątrz nylonową podszewkę.

Praktyczna i wygodna

Listonoszka to najbardziej praktyczna, a przy tym bardzo ładna torebka, która pomieści nieco więcej, niż model klasyczny. Listonoszki zazwyczaj mają jedną lub dwie komory oraz posiadają dodatkowe kieszonki boczne, do których można schować przedmioty, które chcemy mieć pod ręką, by szybko po nie sięgać (np. klucze, portfel, okulary). Listonoszka zazwyczaj ma jeden, długi pasek i umożliwia noszenie torby na ramieniu. Niektóre modele posiadają także dodatkowe uchwyty boczne.

Kopertówka

Ten model torebki przeznaczony jest na wyjścia. Jeżeli udajemy się na przyjęcie, do znajomych, do teatru lub na bankiet, nie musimy zabierać ze sobą całego arsenału przedmiotów, które towarzyszą nam na co dzień. Kopertówka wystarczy w zupełności do schowania kluczy, telefonu, karty płatniczej i ewentualnie szminki i pudru do poprawienia makijażu. Nazwa tej eleganckiej torebeczki pochodzi od jej kształtu i nawiązuje do podobieństwa z kopertą wysyłkową. Jest cienka i prostokątna, ale fantazja projektantów pozwala także na tworzenie kopertówek o niecodziennym wyglądzie.