Jeśli szukasz wygodnych, lekkich sportowych butów do użytku codziennego, zamiast klasycznych adidasów możesz sięgnąć po znacznie od nich lżejsze tenisówki lub trampki o miękkiej i stosunkowo cienkiej podeszwie. Doskonałym przykładem tego typu obuwia są converse damskie, czyli jeden z najstarszych modeli obuwia sportowego o niezwykle charakterystycznym kroju. Pierwsze buty z tej serii pojawiły się w Stanach Zjednoczonych przeszło 100 lat temu. Od tego czasu oczywiście zmieniła się zarówno technologia produkcji, jak i materiały, z jakich te buty się wytwarza. Niezmienny pozostał jednak ich ogólny wygląd i kształt, a także związana z tym kształtem niezwykle wysoka wygoda użytkowa.

converse damskie

Niska waga, płaska podeszwa pozbawiona grubego bieżnika, a także materiałowa cholewa wykończona wyraźnie zarysowanym językiem sprawiają, że converse damskie oraz innego rodzaju trampki i tenisówki doskonale sprawdzają się w roli obuwia codziennego. Tego typu buty z powodzeniem mogą być noszone do jeansów, legginsów, sukienek, a nawet dziewczęcych spódniczek. Niestety z uwagi na płaską podeszwę, buty tego typu nie zapewnią dobrej ochrony Twoim stopom podczas poruszania się w terenie, gdy trzeba będzie chodzić po nierównych, kamienistych ścieżkach. Takie obuwie nie sprawdzi się również wtedy, gdy na zewnątrz zrobi się chłodniej i gdy jest mokro. Tekstylna cholewa przepuszcza wilgoć, poza tym jest stosunkowo cienka, co nie gwarantuje dobrej ochrony przed chłodem i wiatrem.

Trampki i tenisówki, w tym wspomniane już wcześniej converse damskie to idealne obuwie na ciepłe dni, zwłaszcza na lato. Obuwie tego typu dobrze komponuje się z różnymi częściami damskiej, zwłaszcza typowo dziewczęcej garderoby. Gwarantuje również pełną swobodę ruchu, nie męczy stóp, jest szybkie i łatwe do zakładania i zdejmowania. Tenisówki i trampki dobrze sprawdzą się również w formie obuwia zamiennego. Wiele pań na co dzień chodzących w szpilkach wozi w swoich samochodach parę lekkich tenisówek, w których zwyczajnie dużo wygodniej prowadzi się auto.