Odpowiednio dobrane korki to atrybut każdego piłkarza. Bardzo ważny jest zatem, ich odpowiedni wybór. Podczas zakupu, nie należy kierować się głównie ich wyglądem. Należy bowiem przede wszystkim, mieć na uwadze komfort poruszania się, oraz nasze bezpieczeństwo.

Dobrze dobrane lanki, pozwolą nam uniknąć urazów i kontuzji. Ponadto, należy pamiętać, aby były one przede wszystkim wygodne. Wielu rodziców, kupując pierwsze korki dla dzieci, decyduje się na nieco większe rozmiary. Jest to jednak duży błąd, gdyż może to doprowadzić do kontuzji stawów skokowych dziecka. Zbyt luźny but, może bowiem sprawić, że stopa będzie się ślizgała, oraz dodatkowo obcierała, co znacznie wpływa na pogorszenie komfortu gry naszych dzieci. Wbrew pozorom, podczas zakupu korków, powinniśmy również pamiętać o odpowiednim wyborze materiału, z którego zostały one wykonane. Zdecydowanie najbardziej popularne są korki, wykonane z tworzywa sztucznego. Decydujemy się na nie bardzo często, gdyż są lekkie i idealnie dopasowują się do stopy. Są one jednak znacznie mniej trwalsze od korków wykonanych ze skóry, który idealnie przywierają do stopy piłkarza, co zapobiega występowaniu kontuzji.

Dla dzieci jednak, warto kupować obuwie lekkie, te wykonane ze sztucznych materiałów, gdyż musimy się liczyć z ich częstą wymianą, gdyż stopa dziecka stale rośnie. Inwestujmy zatem, w obuwie sportowe, które poprawi jakość gry i zapobiegnie wystąpieniu kontuzji.