Wiosenne tenisówki damskie stanowią chętnie wykorzystywaną propozycję dla casualowych stylizacji. To niejako klasyk, absolutny must have, który sprawdzi się zarówno do jeansów, jak i krótkiej spódniczki. Rodzi się jednak pytanie, jakie fasony cieszą się największą popularnością? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Krótka lekcja historii...

Choć tenisówki damskie stanowią nieodłączny element garderoby wśród młodzieży, niemniej jednak ich pierwotnym przeznaczeniem była gra w koszykówkę. Po drugiej wojnie światowej zarezerwowane dla amerykańskich żołnierzy, aby w latach 60. na dobre stać się symbolem nastolatkowego buntu. Od tamtej pory wpisały się do kanonów mody fanów rocka, hippisów, ale również miejskich hipsterów, dla których estetyka, jak i wygoda korzystania są najważniejszymi aspektami. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie lekkość i komfort noszenia stanowią o podstawowych atutach tegoż obuwia. Umiejętność dopasowania zarówno do spodni, szortów czy spódniczki sprawia, że możliwości tworzenia codziennych stylizacji jest bez liku.

Tenisówki damskie i ich rodzaje

Branża obuwnicza oferuje nam szeroki wybór trampek. Znajdziemy bowiem modele przeznaczone do codziennego spacerowania, uniwersalne, jak i specjalistyczne, idealne do gry. Duży udział w tym zakresie odgrywa gumowa, miękka podeszwa, która chroni przed powstawaniem otarć, podrażnień, niwelując tym samym płaskostopie.

Czynniki, o których warto pamiętać

Szukając idealnego modelu tenisówek damskich, warto w szczególności zwrócić uwagę na walory wytrzymałościowe i związane z wygodą noszenia. Ogromne znaczenie odgrywa w tym przypadku podeszwa, która powinna być wykonana z dobrych gatunkowo materiałów. Na trwałość wpływają również szwy łączące tkaninę z podeszwą, które muszą być na tyle solidne i mocne, aby zapobiec ewentualnemu rozejściu się obuwia. Z tego właśnie powodu nie warto kupować fasonów klejonych, które pod wpływem codziennego użytkowania, mogą szybko stracić swój pierwotny wygląd. Nie bez znaczenia pozostaje również waga butów. Nie od dziś bowiem wiadomo, że jednym z najważniejszym atutów trampek jest ich lekkość, stąd też minimalna, ledwie wyczuwalna waga powinna być jednym z kluczowych wytycznych.

Najmodniejsze propozycje tenisówek damskich

Intensywne, mocno rzucające się w oczy kolory, dodatkowo udekorowane florystycznymi czy trójwymiarowymi printami to gorące trendy najbliższych tygodni. Jeśli cenimy uniwersalność, czarne i szare modele będą stanowiły najlepszą propozycję. Warto uważać z trampkami w białym kolorze, gdyż te, choć prezentują się okazale, mogą być jednak trudne w utrzymaniu czystości.