Pielęgnacja skóry, to podstawowa czynność higieniczna, której poddajemy się każdego dnia. Na rynku jest ogromny wybór kosmetyków do tego koniecznych. Niestety nie zawsze mamy świadomość, które z oferowanych produktów będą najbardziej odpowiednie dla naszego rodzaju skóry. Warto wówczas zasięgnąć porady dermatologa, który pomoże nam określić z jakiego rodzaju produktów powinniśmy korzystać. Jest to o tyle ważne, że w przypadku osób o skórze skłonnej do alergii, atopowej lub szczególnie wrażliwej na skutek innych chorób, każdy źle dobrany kosmetyk może wywołać stany zapalne, które będą wymagały długotrwałego leczenia farmakologicznego. 

Po jakie kosmetyki sięgać, by pomóc skórze w przypadku jej nadwrażliwości?

Kosmetyki specjalnego przeznaczenia - SOS dla skóry o wyjątkowych potrzebachJeżeli skóra wymaga ogromnej troski w pielęgnowaniu, warto sięgnąć po kosmetyki typu olej w wodzie. Polska marka Cerko oferuje specjalną linię produktów Cerkopil (dostępnych np. tu: https://sklep.cosmedica.pl/pol_m_Marki_Cerko-721.html), która ułatwi takie zadanie. Wszystkie kosmetyki tego rodzaju świetnie redukują uczucie ściągania i suchości skóry, poprzez łagodzenie nadmiernych podrażnień i uporczywego świądu. Dodatkowo zawierają kwas 18-b-glicerytynowy oraz L-argininę, które bardzo skutecznie ją nawilżają.Ta specjalnie opracowana przez Cerko receptura daje wyjątkowy efekt wygładzenia i zwiększa elastyczność. W skład linii wchodzą emolienty, które natłuszczają skórę i pomagają jej wytworzyć warstwę okluzyjną, która skutecznie utrudnia odparowanie wody z naskórka oraz seria Bezpieczne Mycie, dzięki której skóra będzie wyjątkowo czysta, świeża i niepodrażniona.

Jak wspomagać chorą skórę? 

Nie tylko nadwrażliwość jest problemem w pielęgnowaniu skóry. Czasami cierpi ona w wyniku toczących się w organizmie chorób pozornie niemających ze skórą nic wspólnego, takich na przykład, jak zaburzenia tarczycy bądź cukrzyca. Skóra w takich przypadkach jest nadmiernie przesuszona i obciążona. Wówczas, można jej przyjść z pomocą, stosując preparaty zawierające mocznik. Ten występujący w ludzkim ciele składnik jest wyjątkowo bezpieczny. Należy do naturalnych czynników nawilżających NMF (Natural Moisturizing Factor) i wchodzi w skład produktów Cerko. Są wśród nich emolienty wygładzające, emolienty złuszczające oraz żele nawilżające i złuszczające. Wszystkie zawierają  mocznik w przedziale od 5% do 40%. To właśnie jego stężenie decyduje o przeznaczeniu poszczególnych preparatów serii Kermuren i Cerkoderm. Można ich używać w przypadku nadmiernego rogowaceniu naskórka, AZS, łuszczycy czy następstwach menopauzy. Występują w postaci emulsji oraz żeli. Te ostatnie w najwyższych stężeniach 30% i 40% są przeznaczone również do pielęgnacji płytki paznokciowej ze zmianami nadmiernego przerostu i bruzdowania.