Maratończycy stosują skarpetki kompresyjne już od kilku lat, chwaląc sobie bardzo ich użyteczność. Profesjonalni biegacze wprowadzają również coś w rodzaju odpowiednika tych skarpet ale z przeznaczeniem do użycia na ramionach. Tak zwane rękawy kompresyjne na ramiona zaczynają więc pojawiać się w telewizyjnych relacjach sportowych.

W sektorze, nazwijmy to "prywatno – hobbystycznym" tego rodzaju sprzęt nie jest jeszcze szalenie popularny, ale to również powoli się zmienia. W sklepach sportowych można nabyć już zarówno kompresyjne podkolanówki jak i wspomniane rękawy.

Wiele zalet

FitnessMożna śmiało zaryzykować stwierdzenie, że będzie ich przybywać. Rękawy kompresyjne na ramiona mają bowiem szereg zalet, obok których nie da się przejść obojętnie. Dowodzą tego badania wyników sportowców, które przy użyciu odzieży kompresyjnej są po prostu lepsze. Niektóre raporty pokazują, że różnice są minimalne – ale jednak są. Poza tym, wielu sportowców relacjonuje lepsze samopoczucie po długotrwałych treningach z elementami odzieży kompresyjnej. Poniżej lista najważniejszych zalet tych produktów, która powinna przekonać do nich wszelkich niedowiarków a fanów sportu wysłać na szybką wycieczkę do sklepu.

Ochrona

Rękawy kompresyjne na ramiona oraz skarpety kompresyjne (na nogi) ochraniają kończyny biegacza od wszelkich małych zadrapań, otarć i nieprzyjemnych kontaktów z wszędobylską naturą, takich jak trujący bluszcz na szlaku czy wredny komar ponad nim.

Ograniczanie obrzęków. Udowodniono, że technologia kompresyjna ogranicza obrzęki, szczególnie u osób, które spędzają cały dzień w szczególnie aktywny sposób. Odzież kompresyjna wspiera więc pracę mięśni, zabezpieczając je przed przeciążeniem.

Ochrona przed brudem. Wszelkie zanieczyszczenia zbierają się na rękawach lub skarpetach, a nie na skórze.

Ciepło i stylowo

Odzież tego typu pozwala nosić szorty w te niepewne dni, kiedy pogoda wygląda na kapryśną. Styl. Być może nie tak istotny dla zawodowców, jednak zawsze ważny dla hobbystów. Prezentować się dobrze na przebieżce w parku to bardzo ważna rzecz.

Jak widać rękawy kompresyjne na ramiona mają szereg zalet i tylko patrzeć jak zdobędą równie zaufane grono odbiorców jak  zawodowcy wśród amatorskich biegaczy i biegaczek.