Jeszcze kilkanaście lat temu body było czymś, bez czego kobiety wręcz nie mogły się obyć. Z czasem popadało w coraz większą niełaskę aż do momentu obecnego, kiedy znów staje się popularne. Jednocześnie wciąż ma wielu przeciwników, którzy uważają, że body damskie w swojej formie odejmuje kobietom ich najlepszych cech i sprawia, że są wręcz aseksualne.

body damskieOczywiście, w dobie dzisiejszej mody nie do końca jest to prawda, zwłaszcza gdy spojrzymy na ofertę niektórych producentów bielizny i odzieży kobiecej. W takich przypadkach body damskie często prezentuje się niezwykle modnie, stylowo, ale również i właśnie kobieco, zwłaszcza gdy zdobione jest koronkami. Trzeba je jednak umieć nosić, bo nie do każdej stylizacji będzie wyglądało równie dobrze.

Ze spodniami i spódnicą

Jest jedna zaleta, która sprawia, że body damskie jest mimo wszystko tak chętnie wybierane przez wiele kobiet. Tą zaletą jest dopasowanie do właściwie każdego stroju, jeśli chodzi o dobór dołu stylizacji. Body jest doskonałą alternatywą dla tych kobiet, które lubią mieć bluzkę wpuszczoną w spodnie, np. w przypadku spodni z wysokim stanem, ale jednocześnie często drażni je fakt, że bluzka nieładnie się układa. W takim przypadku to właśnie body zapobiegnie przesuwaniu się materiału i będzie utrzymywało całość w odpowiednim miejscu. Co więcej, sprawdzi się również w zestawieniu ze spódnicą, zarówno lekką i letnią, jak również i bardziej wyjściową oraz elegancką. Body damskie może stanowić np. spodnią warstwę stylizacji w zestawieniu z garsonką, bo zapewni nienaganny wygląd, którego nie będziemy musiały stale poprawiać.

Nie tylko tradycyjne

Body niekoniecznie musi przypominać zapinaną w kroku koszulkę z długim czy krótkim rękawem. Obecnie bez problemu znajdziemy w sklepach body damskie w całości wykonane z elastycznej, prześwitującej koronki, czy tez posiadające seksownie wycięty dekolt. Takie body będzie doskonałym, kobiecym akcentem w przypadku stylizacji bardziej tradycyjnych, ale zakładanych np. na randkę czy wypad do klubu.