Wydawać by się mogło, że duże bluzy kojarzą się jednoznacznie z ubraniami dla puszystych, które są zupełnie bezkształtne i nieciekawe. Okazuje się jednak, że nie do końca jest to prawda – w wielu przypadkach takie bluzy są po prostu lepszym rozwiązaniem dla osób, które lubią luźny styl.

Duże bluzy niekoniecznie muszą być bez żadnego kształtu. Zależnie od fasonu, w którym są uszyte, mogą przypominać bardzo wygodny strój sportowy, na przykład idealny na rozmaite treningi. Zaletą takiego rozwiązania jest wygoda podczas uprawiania sportów: można bez problemu propagować aktywność fizyczną, nie ograniczając jednocześnie swojego zasięgu ruchów. Z drugiej strony, pod bluzę da się ubrać kilka warstw ubrania, co sprawdzi się np. podczas biegania w chłodniejsze dni.

ubrania dla puszystych

Czasami jednak taki strój niekoniecznie jest sportowy. Bywa, że duże bluzy wybierane są przez osoby, które cenią sobie luźny ubiór bez potrzeby nakładania eleganckiej koszuli. Wówczas ubrania dla puszystych sprawdzą się na co dzień, jako strój np. do wyjścia na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi. W niektórych miejscach pracy, gdzie nie jest istotny konkretny dress code, taki wybór też może być trafiony. Dobrze jest tylko uważać, aby duże bluzy nie były przesadzone, jeśli chodzi o ich rozmiar – wówczas, zamiast ukrywać zbędne kilogramy, będą ich optycznie dodawać, a rezultat będzie wręcz odwrotny do oczekiwanego.