Choć w wielu polskich domach zabawki piętrzą się w pokojach naszych latorośli to bieganie w deszczu i skakanie przez kałuże przynosi smykom najwięcej radości. Aby jednak zapewnić malcom należyte warunki do takiej zabawy, chroniąc jednocześnie przed niechcianą infekcją lub przeziębieniem, konieczne będą kalosze dziecięce oraz płaszcz przeciwdeszczowy.

Gumiaczki – nie tylko na słotę

Kalosze dla dzieciDobre jakościowo obuwie okaże się niezastąpione podczas wielu wypraw – nie tylko do przemierzania coraz to większych kałuży. Nieodzowne podczas spacerów w lesie czy na łące. Niektóre modele wyposażone w specjalną wkładkę ocieplającą dodatkowo zapewnią komfort termiczny podczas chłodniejszych dni, stanowiąc uzupełnienie jesiennego ubioru do przedszkola czy szkoły. Co ważne, wspomnianą wcześniej wkładkę można w każdej chwili wyciągnąć z kaloszy dziecięcych, zyskując buty uniwersalnego użytku, na każdą pogodę. Niezwykle funkcjonalnym zastosowaniem cieszą się fasony z cholewką wiązaną na sznurówkę, która zapewniając maksymalne dopasowanie do łydki, zabezpiecza przed przedostawaniem się wody. Należy jednak pamiętać, aby przy zakupie gumiaczków, zachować pewien zapas. Wtedy bowiem dziecko będzie w stanie je swobodnie ubrać, mając nawet grubą skarpetę. Oczywiście, wszystko z rozsądkiem. Kalosze dziecięce nie mogą być też zbyt duże, gdyż wtedy zsuwając się ze stopy, będą zagrażały upadkom. Bez względu na wybrany rozmiar, należy zwrócić uwagę na obecność antypoślizgowej podeszwy

Kolory, ach te kolory...

Wielu rodziców szukając idealnych kaloszy dziecięcych, stawia na bezpieczne i neutralne barwy. Nic bardziej błędnego! Maluchy uwielbiają kolory! Im jaśniejsze i bardziej rzucające się w oczy, tym lepiej! Poza tym, jest jeszcze jedna cecha posiadania jaskrawych butów. Mianowicie taka, iż maluch będzie bardziej widoczny na drodze czy podczas leśnej wyprawy. A deszczowa pogoda, jak wiadomo, mocno ogranicza widoczność, więc kupno takiego obuwia okazuje się być trafioną inwestycją w bezpieczeństwo malucha. Kwestia dopasowania do pozostałych części garderoby naprawdę schodzi na dalszy plan... Co równie ważne, kalosze dziecięce mają również tę przewagę nad pozostałymi modelami obuwia, że nie stanowią trudności w czyszczeniu. Bez najmniejszych kłopotów zetrzemy z nich każdy rodzaj zabrudzeń, pamiętając o tym, aby nie suszyć ich na gorącym kaloryferze. A bogata różnorodność kolorystyczna, wzornicza i stylistyczna pozwoli dobrać model idealny, odzwierciedlający zarówno oczekiwania dziewczynek, jak i chłopców.