W tym sezonie botki przechodzą prawdziwą metamorfozę! Z dosyć konwencjonalnego i bezpiecznego obuwia występującego przede wszystkich z czerni i brązie, z średnim obcasem, przeistaczają się w prawdziwe dzieło sztuki. A wszystko to za sprawą nowych jesiennych trendów, które z siłą huraganu wywracają nasze szafy do góry nogami. Ale często i nasze portfele. Oto kilka sposobów na to, jak przeistoczyć swoje tanie botki sznurowane w prawdziwe dzieła sztuki.

Niech lśni!

Idealnym rozwiązaniem jest dodanie butom nieco połysku. Na przykład zmieniając zwykły i nudny obcas w skrzący się tysiącem odbić. Wystarczy nam do tego trochę kleju i brokat. Najlepiej umieścić nasze tanie botki sznurowane na kawałku gazety, następnie pokryć obcas klejem i posypać go brokatem. Należy się spieszyć, aby klej nie zdążył wyschnąć. Odczekać chwilę, delikatnie popukać obcasem o podłoże, żeby pozbyć się nadmiaru brokatu i gotowe - nasze stare botki nagle zyskały drugie życie!

Wykorzystaj sznurówki

kobietka w botkach

Skoro poddajemy metamorfozie botki sznurowane, to trzeba to wykorzystać, a dokładniej - wykorzystać sznurówki. Tutaj sprawa jest prosta i ze sporym polem do popisu, bowiem to od nas tylko zależy czym zastąpimy tradycyjne sznurowadła. Może być to chociażby wstążka w modnym tej jesieni kolorze - błyszczącym srebrnym bądź złotym lub granacie, zielonym albo burgundowym. Taka wstążka nada naszym tanim botkom sznurowanym elegancji i szyku, a nam pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Dla odważnych

Jeśli zmiana sznurowadeł to dla Ciebie za mało, zdobądź się na bardziej odważny krok. Do tego potrzebny będzie klej na gorąco i elementy dekoracyjne, jak kawałek sztucznego futra i sztuczne kamienie szlachetne. Z materiału należy wyciąć fragment o dowolnym kształcie, który zmieści się na naszym bucie. Przyklejamy go do naszych tanich botków sznurowanych za pomocą kleju na gorąco. Na sztuczne futro naklejamy kamienie. W ten sposób możemy ozdobić zarówno przód butów, jak i ich obcas. W ten sposób stare i tanie botki sznurowane zaczną wyglądać jak dzieło znanego projektanta.