Dzieci mają bardzo delikatną skórę, skłonną do podrażnień i zaczerwienień. Źle dobrany kosmetyk do mycia może tylko skrzywdzić naszego maluszka, przesuszyć jego wrażliwy naskórek, doprowadzić do stanów zapalnych lub nawet atopii. Wybierając preparat do mycia, nie można kierować się ładnym zapachem lub opakowaniem, lecz tylko i wyłącznie dobrymi właściwościami.

Jakie kosmetyki występują w sklepach?

kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Rynek obfituje w bardzo duży wybór kosmetyków do kąpieli dla dzieci. Dostępne są wszelkiego rodzaju mydełka, żele, płyny, szampony lub emulsje emolientowe. Mydełka nadają się dla najmłodszych maluszków. Dla starszych dzieci można przebierać w innych preparatach. Jeśli chodzi o konsystencję produktów, to żele są najgęstsze, a najrzadsze emulsje. W sklepach można też spotkać się z oliwkami do kąpieli, które zmiękczają wodę i natłuszczają skórę dzieci, chroniąc przed przesuszeniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

-Konieczne jest to, aby produkty do mycia nawilżały skórę naszych pociech. -Warto zwrócić uwagę, aby kosmetyki do kąpieli dla dzieci były bezzapachowe, ponieważ wtedy są mniej schemizowane. -Niemowlęta powinno myć się w tłustych mydełkach, a następnie stopniowo rozszerzać mycie o płyny, szampony do włosów. -Produkty do kąpieli powinny być z jednej firmy i serii, aby łatwo rozpoznać czy uczulają naszego maluszka. -Wybieraj produkty hipoalergiczne z certyfikatem Instytutu Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny lub Centrum Zdrowia Dziecka. -Cennym atutem preparatu jest również posiadanie pompki do dozowania odpowiedniej ilości, ponieważ podczas kąpieli dziecko trzeba podtrzymywać, wiec rodzic ma do dyspozycji tylko jedną rękę. -Kupując kosmetyki do kąpieli dla dzieci, należy zwracać szczególną uwagę na etykietę, na której widnieje, od którego momentu życia możemy go stosować. -Skład produktu powinien być naturalny, jak najkrótszy, zawierać olejki, naturalne wyciągi z roślin.

Jakie produkty są najczęściej wybierane?

Najczęstszy wybór pada na produkty najbardziej ekonomiczne, których wystarczy niewielka ilość, aby umyć całego maluszka. Gdy dziecko nie ma niezwykle nadwrażliwej skóry, warte wypróbowania są kosmetyki 2 w 1, zawierające płyn do mycia oraz szampon do włosów. Popularne są kosmetyki do kąpieli dla dzieci, które posiadają delikatne, krótkie składy, można je kupić tutaj https://you1.pl/pol_m_CIAZA-I-DZIECKO_KOSMETYKI-DLA-DZIECI_KOSMETYKI-DO-KAPIELI-DLA-DZIECI-264.html Najlepiej jest, gdy preparaty zawierają ekstrakt z aloesu lub rumianku, które działają łagodząco na skórę. Rodzice często wybierają emulsje emolientowe, ze względu na to, że przyspieszają regenerację naskórka, chronią przed przesuszeniem i nadają się nawet dla najbardziej wymagających skór dzieci.