Sezon wyjazdowy rozpoczyna się pełną parą ze względu na sprzyjającą pogodę, dlatego warto w każdy wolny weekend ruszyć w drogę. Jeśli dotychczas pakowanie kojarzyło Ci się z upychaniem na siłę i obawą czy zamek nie puści w strategicznym momencie na lotnisku, co skutecznie zniechęcało Cię do dalszych lub bliższych wojaży, to możesz już o tym zapomnieć.

american touristerProducenci walizek oferują produkty doskonałej jakości, trwałe i lekkie, które dodatkową mogą stanowić bardzo stylowy gadżet dobrany do indywidualnego stylu. Przykładem zachowania jakości i niebanalnej estetyki są znane walizki od marki american tourister, dzięki którym każde pakowanie stanie się przyjemnością. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej walizki, wyjeżdżając w podróż.

Materiał

Walizki wykonane z poliwęglanu (polikarbonatu) lub polipropylenu są lekkie i elastyczne, co oznacza, że podczas upadku nie tworzą się wgniecenia. Natomiast te wykonane z ABS są sztywniejsze, ale mniej elastyczne.

Waga

Wybierając walizkę warto zwrócić uwagę na jej lekkość. Przede wszystkim w razie potrzeby można do niej więcej rzeczy spakować, po drugie bagaż jest zawsze lżejszy, co na pewno doceni twój kręgosłup i ramiona.

Kółka

Odpowiednio dobrane kółka to walizki to podstawa komfortu przemieszczania się z bagażem. Kółka dobrej jakości powinny być wykonane z kauczuku, a nie z plastiku. Najwygodniejsze są te, które dodatkowo obracają się o 360 stopni. Im cięższa i większa walizka, tym lepszej jakości powinna posiadać kółka.

Uchwyty

Rączka walizki musi się wysuwać płynnie, a po całkowitym wysunięciu powinna automatycznie się blokować i być na tyle długa, żeby nie trzeba było się garbić prowadząc walizkę. Dodatkowo, warto sprawdzić jakość uchwytów, umożliwiających przenoszenie bagażu w ręce.

Podsumowanie

Dobrze dobrana walizka to podstawa znakomicie zorganizowanego bagażu i komfortu w jego transporcie. Producent american tourister oferuje walizki w świetnej jakości, które dodatkowo uważa się za jedne z najlepszych jakościowo produktów na rynku.