Bielizna wyszczuplająca zdobyła serca wszystkich kobiet, które pragną nieco zmodyfikować swoją sylwetkę i wyszczuplić określone części ciała. Tego typu ubrania produkowane są z zaawansowanych materiałów i doskonale modelują ciało. Ich ogromnym atutem jest fakt, że są praktycznie niewidoczne spod ubrania.

odchudzanie-i-dietaJak każda inna odzież, bielizna wyszczuplająca również musi być dobrze dobrana. W przeciwnym razie nie będzie ani wygodna, ani skuteczna. Zakładając pas i spodenki wyszczuplające możemy optycznie odchudzić się nawet o 10 kilogramów. Jak zatem prawidłowo dopasować odzież?

Rozmiar

W pierwej kolejności musimy poznać dokładnie swoje wymiary - jaki mamy obwód bioder, obwód pasa, biustu. Rozmiar w tym wypadku jest szczególnie ważny i należy pamiętać, że nigdy nie schodzimy w dół - zbyt małe ubrania będą po prostu niekomfortowe. Bielizna korygująca jest wystarczająco obcisła, dlatego nie ma potrzeby kupowania mniejszych egzemplarzy.

Model

Obiektywna ocena własnej sylwetki jest zawsze trudnym zadaniem. Warto poprosić o opinię kogoś, kto zna się na temacie, np. doświadczonego sprzedawcę, który doradzi odpowiedni model bielizny - gorset, pas, spodenki wyszczuplające lub długie legginsy. Nie ma potrzeby kupowania wszystkiego jednocześnie, wystarczy skorygować te partie ciała, które sprawiają najwięcej problemów.

Materiał

Przed zakupem musimy sprawdzić, czy ubrania są wykonane z odpowiednich materiałów. Bielizna wyszczuplająca produkowana jest z syntetycznych oraz naturalnych surowców, które są wygodne, zapewniają oddychanie, a przy tym dobrze opinają ciało i są niemal niewyczuwalne przez ubranie wierzchnie. Najczęściej stosuje się połączenie elastyny, wiskozy, poliestru oraz gumy. Materiał powinien dobrze przylegać do ciała, a jednocześnie nie może krępować ruchów.

Kolor

W sprzedaży dostępne są modele w kolorze czarnym, cielistym oraz odcieniach beżu. Barwa materiału jest istotna wtedy, gdy odzież wierzchnia w niektórych miejscach może prześwitywać - posiada tiul, koronki oraz inne elementy odsłaniające ciało.