Każda kobieta ceni sobie wygodę oraz komfort. Mimo tego, że do eleganckich kreacji wybiera się najczęściej wysokie szpilki, to na co dzień zazwyczaj wygrywają wygodne i delikatne trampki lub baletki. Każdy sezon przynosi coś nowego, inspirowanego stylizacjami gwiazd lub pomysłami największych projektantów mody. Ostatnie sezony wiosna/lato przyniosły nam niesłychanie urocze oraz bardzo wygodne meliski.

Czym są meliski?

[caption id="attachment_914" align="alignright" width="225"]meliski Elikshoe.pl źródło: Elikshoe.pl[/caption]

Buty, które odporne są na deszcz, złą aurę pogodową oraz słotę – to właśnie meliski. Pierwsze buty, które w całości wykonane są gumy. Są one odporne nie tylko na złe warunki pogodowe, ale również na zniszczenia, pękania oraz przede wszystkim rozklejenia. Kształtem zupełnie przypominają zwyczajne baletki, choć w dotyku są zupełnie inne. Guma, która wykorzystana jest do produkcji tego rodzaju obuwia nie podrażnia oraz nie powoduje odparzeń. Dzięki temu, że są one niewielkie oraz bardzo wygodne, są idealną alternatywą dla ciężkich kaloszy. Latem często pada delikatny oraz ciepły deszczyk, w takich sytuacjach meliski wydają się być idealne. Buty te świetnie sprawdzają się podczas wykonywania codziennych czynności, ale również wychodzenia wiosną lub latem na spacery. Mogą być także ciekawym dopełnieniem każdej stylizacji letniej oraz wiosennej. Te delikatne buciki będą prezentowały się genialnie w zestawieniu z przewiewnymi sukienkami spódniczkami, ale również z szalenie modnymi tego lata szortami, czy zwykłymi jeansami. Założyć je można do niemalże wszystkiego.

Wielość wzorów oraz kolorów

Meliski bardzo szybko zyskały dużą popularność, dlatego też znaleźć je można w niemalże każdym sklepie obuwniczym. Buty te dostępne są w wielu kolorach, co powoduje, że dopasować je można do wielu zestawów ubrań. W szerokiej ofercie znajdują się najczęściej meliski w słodkich, pastelowych kolorach. Dzięki temu są one dedykowane nie tylko kobietom, ale również małym dziewczynkom. Wybór tych butów gwarantuje nie tylko wygodę, ale również oryginalny i dziewczęcy wygląd.