Gdzie szukać czegoś, co tchnie duszę w nasze mieszkanie? Coraz więcej sklepów proponuje już takie modne lub całkiem niestandardowe, oryginalne dodatki i gadżety. Najszybciej znajdziemy je w sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz lub artykułami na prezenty, ale nie tylko tam. Wystarczy trochę kreatywności. Otworem stoją przed nami serwisy aukcyjne, strony z ogłoszeniami, lokalne targi staroci i wiele innych miejsc, w których znaleźć można rzeczy tak unikalne, jakich nie sposób dostać gdziekolwiek indziej.

Kuchnia dopieszczona detalami

Weźmy za przykład kuchenne akcesoria. Jeśli jedząc śniadanie wczesnym porankiem chcemy wzbudzić w domownikach trochę uśmiechu, postawmy na stolę solniczkę i pieprzniczkę w zabawnym kształcie, a potrawę podajmy na talerzu z niebanalnym nadrukiem. Czas do wyjścia do szkoły lub pracy odmierzy śmieszny zegar w słonecznym kolorze. Jajko sadzone do śniadania możemy przygotować za pomocą foremki nadającej kształt serca, a tosty mogą mieć wypalony wzór kwiatka. Takich pomysłów jest mnóstwo i tylko od nas zależy jak wykorzystamy inspirujące artykuły z takich sklepów.

Szczegóły, które zmieniają łazienkę

Nasza łazienka może na przykład stać się podwodną krainą. Jeśli mamy już kafelki w kolorze błękitu lub granatu, może warto zadbać o dopełnienie tego wyglądu dodatkami? Wieszaki na ręczniki w kształcie rozgwiazd, dozowniki na mydło w deseń plażowego piasku, czy lustro ozdobione wzorem z maleńkich muszelek, sprawią, że znacznie przyjemniej będzie brało się tam kąpiel czy nawet szybki prysznic. Całości dopełnią kosmetyki przelane do specjalnych pojemniczków lub włożone do wiklinowych koszyczków, przypominających kosze na plaży.

Wymarzony kącik książkowego mola

fotele bujaneOsoba, która ponad wszystko uwielbia czytanie, może stworzyć kącik przeznaczony specjalnie w tym celu w salonie, gabinecie czy nawet sypialni. Jednymi z ciekawszych miejsc do czytania są  fotele bujane. Choć niektórym kojarzą się z domem dziadków, czy werandą amerykańskiego domku na przedmieściach, tak naprawdę sprawdzają się w wielu wnętrzach. Do tego kilka puszystych, kolorowych poduszek, ciepły kocyk, fotele bujane (http://spokoloko.net/pol_m_Fotele_Fotele-bujane-161.html) ustawiamy przy regale z książkami lub oknie i wymarzone miejsce do czytania gotowe.

Pokój fanki stylu pin-up

Jednym z pomysłów na wnętrze, w którym prym wiedzie młoda kobieta, jest wprowadzenie stylu pin –up . Jako dodatki pojawią się więc rzeczy w groszki, ozdobione słodkimi kokardkami, kojarzące się z klimatem retro. I takich akcesoriów w sklepach nie brakuje, a ich kompletowanie może stać się prawdziwą przyjemnością.