Ładne zadbanie dłonie to nie tylko gładka skóra, ale też estetycznie pomalowane paznokcie. Nawet trwałe i dobrej marki lakiery często się odpryskują, szybko tracą połysk i wpływają negatywnie na wygląd paznokcia. Świetnym rozwiązaniem stały się lakiery hybrydowe, które są bardzo często wybieranym manicure paznokci. Tak zwane hybrydy nie niszczą płytki paznokcia, nadają mu ładny kształt, posiadają głęboki połysk, a co ważne – na paznokciu trzymają się nawet dwa tygodnie. Lakiery hybrydowe Semilac to także świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z łamliwymi paznokciami lub po prostu je obgryzają. Dzięki hybrydą każdy może mieć ładne dłonie.

Co to są hybrydy i jak się je robi?

Lakiery hybrydowe semilacManicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych dłoni polegający na nałożeniu preparatów, takich jak lakiery hybrydowe Semilac, które następnie utwardza się przy pomocy lampy UV.

To metoda, która łączy w sobie plusy tradycyjnego lakieru do paznokci z tym żelowym. Lakier hybrydowy jest jednak trwalszy, bo utrzymuje się ok. 2 tygodnie, łatwo się go nakłada, a także zdejmuje.

Manicure hybrydowy można samodzielnie wykonać w domu lub u kosmetyczki. Jeśli zależy nam na uzyskaniu ładnego kształtu paznokcia, jego przedłużeniu, a także ozdobieniu, to lepiej w tym temacie zgłosić się do profesjonalnej kosmetyczki. Jedna taka stylizacja kosztuje od kilkudziesięciu do 130 zł w zależności od stopnia zaawansowania. Zwykłe nałożenie hybryd można zrobić w domu, wystarczy mieć tylko lampę UV, której koszt także waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Jak krok po kroku wykonuje się stylizację hybrydową?

Na czym polega manicure hybrydowy? Niezależnie od tego, czy stylizacja wykonywana jest w domu, czy u kosmetyczki, pierwszym podstawowym zabiegiem jest oczyszczenie płytki paznokcia, które dokonuje się pilnikiem papierowym oraz polerującym. Nie można też zapomnieć o usunięciu skórek, gdyż przez nie lakier hybrydowy może trzymać krócej. Potem całość przemywa się cleanerem, by oczyścić paznokieć z zabrudzeń i by go odtłuścić. Następnie na taką płytkę paznokcia można już nałożyć bazę, którą utwardza się w lampie UV. Potem nakłada się kolor, a na samym końcu utwardzający top.

Zabieg jest prosty i wiele pań po pewnym czasie decyduje się na zakupienie własnych lamp i akcesoriów do hybryd. Jednak jeśli zależy nam na bardziej zaawansowanych estetycznie efektach, to zdecydowanie lepiej skorzystać z umiejętności kosmetyczki.