Powszechnie znanym faktem na temat pracy w biznesie jest to, iż ściśle przestrzegane są tam pewne standardy dotyczące ubioru. Widząc na ulicy mężczyznę w garniturze lub kobietę w spodniach w kant, koszuli i na szpilkach, pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to taka, że z pewnością pracują w jakiejś korporacji, są biznesmenami lub bizneswomen. Zapewne w większości takich sytuacji nie będziemy w błędzie, ponieważ faktycznie praca w biurze zezwala tylko na określone rodzaje ubrań i zasady ich dotyczące są dość restrykcyjnie przestrzegane. Ciężko nam chyba wyobrazić sobie handlowca w koszulce w paski, spodenkach i trampkach, prawda? Wykonywany zawód zobowiązuje i w tym przypadku głównym wyznacznikiem stanowiska jest właśnie ubiór.

Kilka słów o biznesowej modzie

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, mało kiedy da się pomylić kogoś pracującego w korporacji z osobami zajmującymi się innymi profesjami. Wygląd biznesmenów jest bardzo charakterystyczny - idealnie skrojone garnitury, klasyczne krawaty, czasem z jakimś ciekawym dodatkiem w postaci oryginalnego wzoru lub koloru. Jednak wszystko ciągle mieszczące się w ramach ściśle pojmowanej elegancji. Do tego dobrze wypastowane lakierki i aktówka lub skórzany pokrowiec na laptopa. Zimą oczywiście dodaje się do tego czarny płaszcz, często w kroju slim oraz wąski, nonszalancko zarzucony na szyję szalik. Oto dość typowy obraz polskiego mężczyzny sukcesu. A jak to się przedstawia w przypadku pań? Nieco mniej monochromatycznie, ale ciągle ze smakiem i klasą. Oczywiście wcześniej wymienione materiałowe spodnie w kant, eleganckie koszule oraz szpilki. Ale co poza tym? Mile widziane są ołówkowe spódnice oraz stylowe bluzki. W okresie jesienno-zimowym bizneswoman można zobaczyć w nieco oversize'owym kamelowym płaszczu i w botkach na słupku. Jeśli chodzi jeszcze o ubrania na co dzień, to przez kilka ostatnich sezonów na podium zdecydowanie utrzymują się damskie garnitury, nawet te w bardziej wyrazistych, mocniejszych kolorach.

zegarek pierre ricaudPrzełamanie schematów

Spoglądając na osoby pracujące w biznesie można pomyśleć, że ciężko musi być tym, którzy lubią podkreślać swoją indywidualność, jednak ze względu na piastowane stanowisko nie mogą zaszaleć w kwestii codziennego ubioru. Czy da się w ogóle przełamać stereotyp nudnego i sztywnego biurowego dress codu? Jak najbardziej! Doskonałym pomysłem na subtelne, aczkolwiek niedające się nie zauważyć modowe szaleństwo jest dobranie wyjątkowego zegarka. I właśnie dlatego zegarek Pierre Ricaud to najlepszy wybór, jeśli chodzi o tę kwestię. Marka gwarantuje nam produkty najwyższej jakości, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Każdy model jest wyjątkowy, projektowany z niezwykłą starannością i dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Oferta firmy zawiera zarówno propozycje dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Każdy z pewnością znajdzie coś, co perfekcyjnie będzie do niego pasowało, ponieważ zegarek Pierre Ricaud pokreśli osobowość i podkreśli prawdziwe ja.