Coraz częściej zamiast w sieciówkach, ubieramy się w outletach albo second handach. Polki zrozumiały, że aby dobrze wyglądać, nie muszą wybierać gotowych rozwiązań od największych producentów. Chcąc wyglądać oryginalnie i zupełnie odmiennie, niż cała reszta, szukamy ubrań w alternatywnych miejscach. Ale kupowanie ubrań w outletach i second handach ma także inne zalety - jest o wiele tańsze, a także ekologiczne i etyczne - nie wspieramy ulokowanych zazwyczaj w Azji fabryk, które po pierwsze zatruwają środowisko naturalne, a po drugie skazują ludzi na ciężką pracę w niebezpiecznych warunkach za nieprzyzwoicie niskie stawki.

Kupuj z głową

outlet szczecin

Outlet to wybór dla tych wszystkich, którzy nie zawsze odnajdują się w przestrzeni second handów i wolą kupić rzeczy, których nikt wcześniej nie nosił, a jednocześnie nadal zaoszczędzić. Ulokowane zazwyczaj na obrzeżach, nie tylko największych miast, bo chociażby taki outlet Szczecin jest równie dobrze zaopatrzony, jak ten, który znajdziemy pod Warszawą czy Wrocławiem, gwarantują nam ogromny wybór pełnowartościowych ubrań i dodatków najróżniejszych marek za często nawet dwa razy niższą cenę. To świetna opcja dla tych, którzy muszą szybko uzupełnić swoją szafę na nowy sezon albo po prostu uwielbiają zakupy i zabawy modą, więc zawsze lubią mieć w szafie wystarczająco dużo rzeczy, aby tworzyć swoje niestandardowe stylizacje.

Polski styl

Polki wciąż ubierają się dość zachowawczo i kierują się wytycznymi modowych magazynów czy oficjalnych materiałów producentów. Ale to się zmienia. Internet zapewnia nam dzisiaj inspiracje z całego świata pod postacią gwiazd kina i muzyki, blogerek modowych czy po prostu fascynujących osobowości. Młode pokolenia łamią kolejne reguły i pokazują, że polskie ulice wcale nie muszą być szare i przewidywalne. Właśnie dla takich osób jest outlet. Szczecin, Toruń, Katowice, Łódź, Lublin - Polki pokazują, że nie mamy się czego wstydzić, a wyobraźni i kreatywności wiele narodów może nam pozazdrościć.

Z wyższej półki

Ale outlety to nie tylko popularne sieciówki, ale także marki premium. I tak - w warszawskich outletach znajdziemy ubrania od Hugo Bossa, Armaniego czy Furli, w krakowskich ubierzemy się w Próchnika czy Calvina Kleina, w Poznaniu będzie to między innymi Bialcon czy Simpel, a outlet Szczecin ma dla nas Tommy Hilfiger i Calvin Klein. A wszystkie one oferują ogromne promocje i wyprzedaże. Jeśli więc zawsze marzyliśmy o markowej torbie, spodniach czy butach, to właśnie tam powinniśmy ich szukać.