Ponoć zadbane paznokcie świadczą o zadbanej kobiecie. Ale co ma zrobić taka, której paznokcie są osłabione, łamliwe i brzydkie? Alternatywą dla nich są salony kosmetyczne, które w swojej ofercie mają tworzenie paznokci akrylowych oraz tipsów żelowych. Kolejna kwestia, która zostaje do rozstrzygnięcia, to to, którą metodę wybrać. Która będzie idealna. Warto zaznajomić się w temacie przedłużania paznokci i dowiedzieć się o nich więcej, okazuje się bowiem, że wcale nie są takie straszne, a każda z nich pełni zupełnie inną funkcję.

Akryl do paznokci to proszek, który łączy się z płynem akrylowym i nakłada się go na gotowe paznokcie, ewentualnie tipsy. Akryl utwardza się sam, poprzez utlenianie, w zaledwie kilka minut. Ostateczne utwardzenie następuje dopiero po 48 godzinach, po których ostatecznie się je kształtuje i nadaje połysk. Akryl do paznokci charakteryzuje się tym, że jest bardzo twardy i wytrzymały. Nie straszne mu uszkodzenia mechaniczne, ponieważ bardzo spaja się z paznokciem. Paznokcie akrylowe są idealne dla osób, które są narażone na pęknięcia i innego rodzaju uszkodzenia paznokci. Są dobrą alternatywą dla kobiet, które obgryzają paznokcie, ponieważ akryl zakrywa to, co brzydkie pod spodem, ponieważ mają mleczną konsystencję.

Żele mają gęstość galaretki i również nakładane są na przygotowanego wcześniej paznokcia lub tipsa. Po dwóch minutach od nałożenia jest już bardzo twardy, co wspomaga naświetlanie w lampie UV. Żele nie przylegają tak mocno do paznokcia, jak robi to akryl do paznokci, co ma swoje plusy i minusy. Żele mają do to siebie, że wyglądają bardziej naturalnie na dłoni, ponieważ są przezroczyste. Są jednak słabsze i częściej ulegają uszkodzeniom, ponieważ przy uszkodzeniach mechanicznych, tych mocniejszych, żel pęka. Zazwyczaj da się takie uszkodzenie naprawić, częściej jednak trzeba paznokieć stworzyć od nowa.

Sztuczne paznokcie utrzymuję się od dwóch tygodni do półtora miesiąca. Wszystko zależy od indywidualnych cech paznokci każdej kobiety. Słabsze paznokcie będą wymagać częstszych wizyt u kosmetyczki, a mocniejsze rzadszych. Tutaj zdecydowanie wygrywa akryl do paznokci, który można przypiłować i uzupełnić po odrośnięciu paznokcia.

Zarówno akryl, jak i żele do paznokci przechodzą bardzo rygorystyczne testy i przed wypuszczeniem ich na rynek muszą otrzymać odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu konsumenci mają pewność, że są bezpieczne dla zdrowia. Tworzenie sztucznych paznokci powinno być przede wszystkim tworzone według odpowiednich zasad, instrukcji nakładania i zdejmowania, dzięki czemu każda kobieta będzie się mogła cieszyć idealnymi paznokciami, wyglądającymi olśniewająco.