Wielu mężczyzn aspiruje do miana eleganckiego. Chciałoby za takiego uchodzić, aby robić wrażenie na swoim otoczeniu. W celu osiągnięcia tego efektu sięgają po rozmaite rozwiązania i stosuje często skomplikowane zabiegi. Jednak słusznie twierdzi powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach i właśnie po pozornie drobiazgach najłatwiej rozpoznać prawdziwie stylowego mężczyznę. Koniecznie należy zadbać o gustowną galanterię taką jak pasek i portfel skórzany męski, ale również zegarek oraz spinki do koszuli czy krawata.

Ponadczasowa skóra

portfel skórzany męski

Choć obecnie rodzi wiele rozterek na płaszczyźnie ideologicznej, to w dziedzinie elegancji niezmiennie króluje klasyczna skóra. Gustowna galanteria i rozmaite dodatki są wyśmienitą wizytówką każdego współczesnego dandysa. Modele z najwyższej półki są ręcznie zdobione, dzięki czemu każdy egzemplarz jest na swój sposób niepowtarzalny. Nie bez znaczenia jest również aspekt praktyczny. Dobrze wykonany portfel skórzany męski jest odporny na wiele zniszczeń i bez problemu może służyć przez naprawdę długi okres. W przypadku prawdziwej skóry należy jednak pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednio konserwowana zachowa swój wygląd na wiele lat, jednak w przypadku niewłaściwej pielęgnacji może szybko stracić swoje właściwości. Środki czyszczące należy wybierać z rozwagą, ponieważ zastosowanie niewłaściwego podczas konserwacji może sprawić, że nasz drogi portfel skórzany męski ulegnie zniszczeniu poprzez uszkodzenie faktury materiału lub powstanie tłustych plam.

Minimum biżuterii

Według klasycznych zasad jedyną biżuterią stylowego mężczyzny poza ewentualną obrączką powinien być zegarek. Choć jego znaczenie w dzisiejszych czasach często jej marginalizowane przez powszechne użycie komórek, które zawsze znajdują się w pobliżu, to nadal potrafi robić wrażenie. Gustowny zegarek jest najdroższym z dodatków prawdziwego eleganta, ponieważ jego ceny praktycznie nie mają górnej granicy. Z pewnością należy wybrać model o klasycznym wyglądzie z bransoletą i elegancką tarczą. Nie należy jednak odrzucać dzisiejszych technologii, wiele egzemplarzy posiada wiele zaawansowanych funkcji, których nie widać na pierwszy rzut oka. Uzupełnieniem eleganckich dodatków są stylowe spinki do koszuli, które zwłaszcza w dobie obecnej popularności guzików potrafią zrobić naprawdę duże wrażenie. Ich kształt i wygląd powinien jednak przede wszystkim dobrze komponować się z całością stroju. Warto również wyposażyć się w dodatkową spinkę do krawata.